ENGLAND  England - Premier League
13:30 Stoke City 1 - 1 Burnley
13:30 Arsenal 4 - 1 West Ham Utd
16:30 Manchester City 5 - 0 Swansea City
 ITALY  Italy - Serie A
11:30 Cagliari 0 - 0 Bologna
14:00 Udinese 1 - 2 Crotone
14:00 Lazio 4 - 0 Sampdoria
14:00 Chievo 1 - 2 Inter Milan
14:00 Atalanta 2 - 1 Torino
19:45 Juventus 0 - 1 Napoli
 SPAIN  Spain - La Liga
11:00 Girona 0 - 2 Espanyol
15:15 Malaga 2 - 0 Real Sociedad
17:30 Las Palmas 0 - 4 Alaves
19:45 Atletico Madrid 0 - 0 Real Betis
 FRANCE  France - Ligue 1
14:00 Nice 1 - 0 Montpellier
16:00 Saint-Etienne 2 - 1 Troyes
20:00 Bordeaux 0 - 1 Paris SG
 GERMANY  Germany - Bundesliga
14:30 FC Augsburg 2 - 0 FSV Mainz 05
17:00 FC Köln 2 - 2 Schalke 04
 PORTUGAL  Portugal - Primeira Liga
16:00 Tondela 3 - 0 Aves
16:00 Chaves 2 - 1 Portimonense
18:00 Moreirense 2 - 1 Rio Ave
20:15 Sporting CP 1 - 0 Boavista
 ALBANIA  Albania - Super League
15:00 KF Laci 0 - 0 Kukesi
18:00 Flamurtari 3 - 1 Teuta Durres
 ARGENTINA  Argentina - Primera Division
15:00 Tigre 0 - 2 Huracan
17:15 Rosario 0 - 2 Racing Club
19:30 Atl. Tucuman 0 - 0 Union Santa Fe
21:45 Arsenal S. 0 - 3 River Plate
00:00 Boca Juniors 3 - 1 Newells
 ARGENTINA2  Argentina - Primera B Nacional
15:00 Los Andes 2 - 2 All Boys
18:35 Almagro 2 - 1 Flandria
19:30 Villa Dalmine 3 - 0 Deportivo Moron
20:00 Est. San Luis pp. Ind. Rivadavia
21:00 Quilmes 1 - 1 Boca Unidos
21:00 Gimnasia Jujuy 0 - 0 Atlético Mitre
22:30 Instituto 1 - 1 Agropecuario
 ARGENTINA3  Argentina - Primera B Metro.
18:35 Acassuso 1 - 2 Estud. Caseros
19:30 Sacachispas 2 - 2 Tristan Suarez
19:30 Comunicaciones 1 - 2 Atlanta
 ARGENTINA4  Argentina - Primera C
15:00 Deportivo Merlo 1 - 1 Sport. Italiano
19:30 Excursionistas 2 - 1 Luján
 ARGENTINA5  Argentina - Primera D
16:00 Vict. Arenas 1 - 2 Juventud Unida
 ARMENIA  Armenia - Premier League
14:00 Banants Yerevan 1 - 0 Gandzasar Kapan
14:00 Alashkert FC 0 - 0 Pyunik Jerevan
 AUSTRALIA2  Australia - NPL New South Wales
06:00 Wollongong 0 - 1 Bonnyrigg
06:00 Sydney Olympic 2 - 2 Rockdale City
 AUSTRALIA4  Australia - NPL Queensland
06:00 North Queenslan 0 - 4 Brisbane City
08:00 Olympic FC 0 - 1 Brisbane Str.
 AUSTRIA  Austria - Bundesliga
13:30 Salzburg 3 - 1 Altach
15:30 Rapid Wien 4 - 1 Admira
 AZERBAIDJAN  Azerbaidjan - Premier League
14:00 Shabail FK 1 - 1 Kapaz Ganja
16:00 Neftchi 1 - 0 Gabala
16:00 Sumgayit 0 - 1 Qarabag
 BELARUS  Belarus - Premier League
12:00 FC Torpedo Mins 0 - 1 Neman Grodno
15:00 Isloch Minsk 0 - 0 Gorodeya
17:00 Dinamo Brest 2 - 2 Smolevichi-STI
 BOLIVIA  Bolivia - Primera Div. - Clausura
01:15 Oriente 3 - 1 Real Potosi
20:00 Nacional Potosi 4 - 3 Blooming
20:00 Wilstermann 7 - 0 Universitario
22:15 San Jose 3 - 2 Aurora
00:30 Destroyers 0 - 2 Royal Pari
 BRAZIL  Brazil - Serie A
15:00 Parana 0 - 4 Corinthians
20:00 Palmeiras 1 - 0 Internacional
20:00 Fluminense 1 - 0 Cruzeiro
20:00 Chapecoense 1 - 1 Vasco da Gama
20:00 Ceara 0 - 0 Sao Paulo
20:00 Atletico MG 2 - 1 Vitoria
23:00 Grêmio 0 - 0 Atletico PR
 BRAZIL3  Brazil - Serie C - Gr. A
20:00 Confianca 3 - 0 Salgueiro
20:00 ABC 1 - 0 Juazeirense
22:30 Santa Cruz 3 - 1 Atlético Acrean
 BRAZIL4  Brazil - Serie C - Gr. B
19:30 Ypiranga RS 2 - 1 Operário PR
 BULGARIA  Bulgaria - 1st league
15:30 Blagoevgrad 2 - 2 V. Bistritsa
18:00 Dunav Ruse 1 - 0 Etar
 BULGARIA2  Bulgaria - 2nd league
15:00 Strumska Slava 2 - 1 Ludogorets B
15:00 Pomorie 1 - 1 Neftochimic
15:00 Lokomotiv Gorna 1 - 1 Maritsa Plovdiv
16:00 Sozopol 1 - 3 Oborishte
16:00 Litex Lovech 0 - 0 Lokomotiv Sofia
 CHILE  Chile - Primera Division
16:00 O'Higgins 2 - 2 Curicó Unido
19:00 Union La Calera 6 - 1 U. de Chile
21:30 U. Catolica 1 - 0 Audax Italiano
00:00 Antofagasta 1 - 0 San Luis
 CHILE2  Chile - Primera B
15:00 Barnechea 3 - 1 San Marcos
16:00 Magallanes 1 - 2 Dep. Copiapo
19:30 Nublense 1 - 2 Coquimbo Unido
21:00 Cobresal 2 - 1 Puerto Montt
21:30 Melipilla 2 - 3 Rangers
 CHINA  China - Super League
08:30 Dalian Aerbin F 1 - 1 Tianjin Quanjia
11:00 Jiangsu S. 5 - 1 Shanghai Shen.
12:35 Beijing Guoan 2 - 2 Guangzhou Ev.
13:00 Shanghai SIPG 1 - 1 Tianjin Teda
 COLOMBIA  Colombia - Primera A - Clausura
01:45 Atl. Nacional 1 - 0 Once Caldas
20:00 Envigado FC 0 - 3 Atlético Huila
22:00 CD Jaguares 1 - 0 Deportivo Cali
23:15 America de Cali 2 - 2 Atlético Junior
00:00 Petrolera 2 - 0 Aguilas Doradas
 CROATIA  Croatia - 1. HNL
16:00 Hajduk Split 1 - 2 Dinamo Zagreb
18:30 NK Lokomotiva 0 - 0 NK Istra
 CYPRUS  Cyprus - Division 1
17:00 AEK Larnaka 1 - 3 APOEL Nicosia
17:00 Apollon 3 - 1 Anorthosis
 CZECHREPUBLIC  CzechRepublic - 1. Liga
15:00 Karvina 1 - 1 Teplice
17:00 Slovan Liberec 0 - 0 Slavia Prague
 CZECHREPUBLIC2  CzechRepublic - Division 2
09:15 Viktoria Zizkov 0 - 1 FK Pardubice
16:00 Graffin Vlasim 2 - 2 Opava
16:00 Varnsdorf 1 - 0 Usti nad Labem
16:00 Budejovice 4 - 1 Banik Sokolov
 DENMARK  Denmark - Superligaen
11:00 Helsingor 0 - 0 Silkeborg
13:00 Odense BK 3 - 0 Lyngby
15:00 Aalborg BK 3 - 3 FC Midtjylland
17:00 Randers FC 3 - 0 SonderjyskE
19:00 Nordsjælland 3 - 4 Brondby IF
 ECUADOR  Ecuador - Serie A - 2nd stage
18:00 Macara 0 - 1 LDU de Quito
21:00 Delfin SC 3 - 1 Emelec
23:30 Barcelona SC 2 - 0 Dep. Cuenca
 EGYPT  Egypt - Premier League
14:30 El Raja Marsa 0 - 0 Ismaily
16:45 Petrojet 1 - 2 Al Ahly Cairo
19:00 Zamalek 2 - 1 Assiouty Sport
 ELSALVADOR  ElSalvador - Primera Div. - Apertura
22:15 CD Sonsonate 3 - 0 Pasaquina
22:15 Mun. Limeno 1 - 2 Santa Tecla
22:15 Isidro Metapan 2 - 1 Chalatenango
22:15 Deportivo Audaz 2 - 1 Firpo
22:15 Alianza FC 2 - 1 CD Dragon
22:15 CD Aguila 1 - 0 CD FAS
 ENGLAND13  England - WSL 1 Women
12:30 Reading W 3 - 0 Everton W
14:00 Chelsea W pp. Birmingham W
 ESTONIA  Estonia - Meistriliiga
13:00 Paide LM 1 - 3 Levadia Tallinn
 FAROEISLANDS  FaroeIslands - Effodeildin
15:00 Vikingur 4 - 1 07 Vestur
15:00 Klaksvik 2 - 0 EB/Streymur
15:00 TB/FCS/Royn 0 - 1 HB Torshavn
15:00 NSI Runavik 1 - 0 Skala
15:00 B36 Torshavn 2 - 1 AB Argir
 FINLAND  Finland - Veikkausliiga
14:00 Rovaniemi 3 - 0 PS Kemi
14:00 IFK Mariehamn 2 - 2 Vaasa PS
 GEORGIA  Georgia - Umaglesi Liga
13:00 Chikhura 0 - 0 Samtredia
17:00 Saburtalo 2 - 0 Torpedo Kutaisi
 GERMANY2  Germany - 2.Bundesliga
12:30 Kaiserslautern 0 - 1 Dynamo Dresden
12:30 F. Dusseldorf 3 - 0 FC Ingolstadt
12:30 Erzgebirge Aue 1 - 3 MSV Duisburg
 GERMANY3  Germany - 3.Bundesliga
13:00 Preußen Münster 1 - 2 Hallescher FC
13:00 Aalen 2 - 1 Osnabrück
 GERMANY4  Germany - Regionalliga Nord
13:00 Havelse 3 - 1 Hannover B
13:00 Norderstedt 2 - 2 VfV Hildesheim
13:00 Altona 1 - 2 Wolfsburg B
14:00 Oldenburg 1 - 3 Hamburger SV B
14:00 FC Germania 2 - 1 Lubeck
 GERMANY5  Germany - Regionalliga Nord/Ost
12:30 Oberlausitz 2 - 0 Altglienicke
12:30 Neustrelitz 3 - 0 Viktoria Berlin
12:30 Meuselwitz 1 - 2 Babelsberg
12:30 Ger. Halberstad 2 - 0 Lok. Leipzig
12:30 Energie Cottbus 2 - 1 Nordhausen
12:30 Chemie Leipzig 2 - 0 Berliner AK
12:30 BFC Dynamo 0 - 2 Hertha Berlin B
12:30 Budissa Bautzen 4 - 1 Luckenwalde
 GERMANY6  Germany - Regionalliga West
13:00 KFC Uerdingen 1 - 0 Düsseldorf B
 GERMANY7  Germany - Regionalliga Südwest
13:00 Astoria Walld. 3 - 1 Ulm
14:00 Saarbrücken 2 - 0 Kick. Offenbach
 GERMANY8  Germany - Regionalliga Bayern
16:00 Bayreuth 1 - 2 Unterföhring
 GERMANY10  Germany - Oberliga Hamburg
09:45 FC Teutonia 4 - 2 Concordia
13:00 Rugenbergen 5 - 0 Osdorf
13:00 Pinneberg 3 - 0 Wedeler TSV
13:00 Niendorfer TSV 0 - 2 Dassendorf
14:00 SC Billstedt 0 - 5 Buchholz
 GERMANY11  Germany - Oberliga Niederrhein
14:00 Speldorf 0 - 6 Straelen
14:00 Schonnebeck 5 - 1 Vohwinkel
14:00 Homberg 1 - 1 Hilden
14:00 Düsseldorf-West 1 - 5 Monheim
14:00 Cronenberger 3 - 3 SW Essen
14:00 SF Baumberg 0 - 1 Bocholt
 GERMANY12  Germany - Oberliga Westfalen
14:00 Kaan-Marienborn 2 - 1 ASC Dortmund
14:00 Gütersloh 1 - 3 Ennepetal
14:00 FCE Rheine 0 - 3 Hammer
14:00 Bielefeld B 2 - 1 Sprockhövel
14:00 Rot Weiss Ahlen 2 - 2 Westfalia Herne
14:00 TuS Haltern pp. SC Hassel
14:00 Sport. Siegen pp. Marl-Hüls
15:00 Brünninghausen 0 - 3 Schalke 04 B
 GERMANY13  Germany - Frauen Bundesliga
10:00 FC Köln W 0 - 6 SC Sand W
10:00 FFC Frankfurt W 0 - 1 T. Potsdam W
13:00 SGS Essen W 3 - 1 Duisburg W
13:00 Hoffenheim W 0 - 1 Freiburg W
13:00 Bayern Munich W 0 - 0 USV Jena W
 GREECE  Greece - Super League
17:00 Apollon Smirnis 1 - 0 Olympiakos
17:00 PAOK 2 - 1 Skoda Xanthi
17:00 Panionios 0 - 3 Panathinaikos
17:00 Panetolikos 1 - 0 Lamia
17:00 Kerkyra 1 - 3 Asteras Tripoli
17:00 PAS Giannina 0 - 0 Larissa
17:00 Atromitos 4 - 1 Platanias
17:00 AEK Athens 2 - 0 Levadiakos
 GUATEMALA  Guatemala - Liga Nacional - Apertura
02:00 Coban Imperial 2 - 0 Siquinala
18:00 Sanarate FC 1 - 1 Guastatoya
22:45 Suchitepéquez 0 - 0 Municipal
 HONGKONG  HongKong - Premier League
07:30 HK Rangers 1 - 3 Guangz. R&F U19
 IRAN  Iran - Pro League
14:30 Pars Jonoubi 3 - 0 Naft Tehran
14:30 Esteghlal 3 - 2 Paykan FC
14:30 Saipa FC 0 - 0 Gostaresh
14:30 Tractor Sazi 1 - 1 Sanat Naft
14:30 Sepidrood Rasht 0 - 0 Foolad
14:30 Est. Khuzestan 3 - 2 Sepahan
14:30 Zob Ahan 2 - 1 Persepolis
14:30 Padideh 2 - 1 FC Mashhad
 ITALY2  Italy - Serie B
14:00 Perugia 2 - 3 Ternana
16:30 Pescara 3 - 2 Spezia
 ITALY4  Italy - Serie C - Group B
13:30 Triestina 0 - 1 Fano
15:30 Sudtirol 3 - 2 FeralpiSalo
15:30 Santarcangelo 0 - 1 Renate
15:30 Ravenna 2 - 0 Vicenza
15:30 Pordenone 4 - 0 Sambenedettese
15:30 Fermana 1 - 1 Padova
15:30 Bassano Virtus 0 - 1 Gubbio
 ITALY5  Italy - Serie C - Group C
13:30 Siracusa 1 - 1 Bisceglie
13:30 Paganese 1 - 2 Sicula Leonzio
13:30 Fondi 1 - 1 Catanzaro
14:30 Nuova Cosenza 0 - 3 Rende
15:30 Reggina 2 - 0 Akragas
15:30 Casertana 3 - 1 Juve Stabia
17:30 Monopoli 1 - 1 Virtus Francavi
17:30 Fidelis Andria 0 - 1 Matera
 ITALY6  Italy - Primavera 1
10:00 Chievo-U19 1 - 2 Fiorentina-U19
 JAPAN  Japan - J1 League
08:00 V-Varen 1 - 0 Kashiwa Reysol
 JAPAN2  Japan - J2 League
05:00 Av. Fukuoka 3 - 1 JEF Utd
05:00 Albirex Niigata 0 - 1 Omiya Ardija
06:00 Yokohama 0 - 0 Tochigi SC
06:00 Yamaga 1 - 0 Yamagata
06:00 Tokushima 0 - 1 Kamatamare
06:00 Zw. Kanazawa 0 - 1 Oita Trinita
07:00 Machida Zelvia 1 - 2 Yamaguchi
 KAZAKHSTAN  Kazakhstan - Premier League
10:00 Tobol Kostanay 1 - 1 Akzhayik
10:00 Kyzyl-Zhar 1 - 1 Atyrau
11:00 FC Zhetysu 2 - 1 Irtysh Pavlodar
11:00 Shak. Karagandy 1 - 1 Aktobe
12:00 Ordabasy 1 - 2 Astana
12:00 Kairat 4 - 1 Kaysar
 LATVIA  Latvia - Virsliga
11:00 Valmiera Glass 0 - 6 Rigas FS
13:00 Spartaks 1 - 2 Ventspils
 LITHUANIA  Lithuania - A Lyga
11:00 Zalgiris 1 - 1 Stumbras
 LUXEMBOURG  Luxembourg - National Division
15:00 FC Rodange 1 - 1 Vict. Rosport
15:00 Mondorf 0 - 1 Fola Esch
15:00 Jeunesse Esch 1 - 2 Racing
15:00 Union Esch FC 1 - 2 Hostert
15:00 Dudelange 3 - 2 UNA Strassen
15:00 Differdange 0 - 2 Pétange
15:00 Hamm Benfica 1 - 2 Niedercorn
 MEXICO  Mexico - Liga MX - Apertura
01:00 Monterrey 4 - 0 Lobos BUAP
01:06 Leon 1 - 1 Tijuana
03:00 Necaxa 1 - 1 Tigres
18:00 Toluca 3 - 0 Veracruz
00:00 Santos Laguna 1 - 2 Pumas UNAM
 MOLDOVA  Moldova - Divizia Nationala
14:00 Milsami Orhei 1 - 0 Sfintul Gheorgh
14:00 Petrocub 3 - 0 FC Zaria
16:00 Zimbru 1 - 1 Speranta
16:00 FC Sheriff 5 - 2 Dinamo-Auto
 MOROCCO  Morocco - Botola Pro
16:00 FUS Rabat 2 - 1 Hassania Agadir
16:00 Difaa El Jadida 2 - 1 Raja Casablanca
16:00 Berkane 2 - 3 FAR Rabat
18:00 MAT Tetouan 2 - 1 Khouribga
 NETHERLANDS5  Netherlands - Derde div. Zondag
13:00 JVC Cuijk 0 - 1 EVV
13:00 OJC Rosmalen 1 - 0 HSC 21
13:00 HV & CV Quick 0 - 2 Jong Vitesse
13:00 Westlandia 4 - 2 Quick 20
13:00 ADO 20 0 - 0 De Meern
13:30 Be Quick 1887 3 - 1 Blauw Geel
13:30 UNA 2 - 0 HBS
13:30 Dongen 1 - 0 Jong De Graafs.
13:30 OFC Oostzaan 2 - 1 USV Hercules
 NIGERIA  Nigeria - NPFL
16:00 Wikki Tourist 0 - 0 Enyimba FC
16:00 Niger Tornadoes 1 - 0 Yobe Stars
16:00 Nasarawa United 1 - 0 Abia Warriors
16:00 Lobi Stars 1 - 0 Kano Pillars
16:00 Katsina United 1 - 0 El Kanemi W.
16:00 Ifeanyi Ubah 0 - 0 Enugu Rangers
16:00 Akwa United 2 - 1 Sunshine Stars
16:00 Kwara United 1 - 1 Go Round FC
 NORWAY  Norway - Eliteserien
17:00 Tromsø 4 - 1 Sandefjord
17:00 Rosenborg 2 - 0 Start
17:00 Lillestrøm 0 - 1 Ranheim
17:00 Kristiansund 1 - 1 Bodoe/Glimt
17:00 Haugesund 1 - 0 Strømsgodset
19:00 Vålerenga 0 - 0 Molde
 NORWAY2  Norway - 1st Division
14:00 Stroemmen 3 - 0 Levanger
17:00 Viking 4 - 0 Åsane
17:00 Sogndal 4 - 1 Kongsvinger
17:00 Nest Sotra 0 - 3 Ull/Kisa
17:00 Jerv 0 - 0 Mjoendalen
17:00 Floroe 1 - 4 Notodden
17:00 Aalesund FK 4 - 0 Tromsdalen
 NORWAY3  Norway - Division 2 - Gr. 1
13:00 Alta 2 - 1 Honefoss
15:00 Asker 5 - 1 Mjølner
15:00 Stabæk 2 1 - 2 Fram Larvik
15:00 Nybergsund 0 - 5 Raufoss
 NORWAY4  Norway - Division 2 - Gr. 2
13:00 Arendal 2 - 3 Stjørdals-Blink
15:00 Brattvåg 1 - 4 KFUM
17:00 Egersund 0 - 0 Bryne
 NORWAY5  Norway - Women Toppserien
11:30 Klepp W 6 - 0 Grand Bodø W
14:00 Avaldsnes W 0 - 3 Vålerenga W
 PERU  Peru - Torneo de Verano
02:00 Ac. Cantolao 2 - 2 Sport Boys
19:30 Comerciantes U. 1 - 2 Cajamarca
22:00 Alianza Lima 3 - 1 Sport Rosario
 POLAND  Poland - Ekstraklasa
14:30 Sandecja Nowy 3 - 1 Arka Gdynia
17:00 Wisla Krakow 0 - 1 Legia Warsaw
 POLAND2  Poland - 1. Liga
14:30 Wigry Suwalki 1 - 0 Zag. Sosnowiec
 POLAND3  Poland - 2. Liga
14:00 Garbarnia Kr. 2 - 1 Blekitni Starg.
15:00 Rozwoj Katowice 2 - 1 Kluczbork
 POLAND4  Poland - 3. Liga - Gr. 1
10:00 Dr. Nowe Miasto 0 - 0 Vict. Sulejowek
10:15 Pelikan Lowicz 0 - 1 LKS Lomza
11:00 Leg. Warszawa B 3 - 1 MKS Elk
14:00 Tur B. Podlaski 2 - 1 Sokol Ostroda
 POLAND5  Poland - 3. Liga - Gr. 2
15:00 Elana Torun 2 - 0 Kalisz
15:00 P. Szczecin. B 3 - 3 Unia Solec K.
 PORTUGAL2  Portugal - Segunda Liga
11:15 Gil Vicente 0 - 0 Nacional
16:00 Santa Clara 2 - 0 Famalicão
16:00 Penafiel 1 - 0 Oliveirense
16:00 Leixoes 2 - 2 Arouca
16:00 Cova da Piedade 1 - 1 Varzim
16:00 Braga B 2 - 2 Academico Viseu
 RUSSIA  Russia - Premier League
09:00 SKA Khabarovsk 0 - 1 Dinamo Moscow
12:00 Arsenal Tula 3 - 3 Zenit
14:30 Tosno 0 - 2 Amkar Perm
14:30 CSKA Moscow 2 - 1 FC Krasnodar
17:00 Lokomotiv M. 0 - 0 Ufa
 RUSSIA2  Russia - Division 1
11:30 Tambov 3 - 1 Shinnik Yar.
15:00 Kuban Krasnodar 0 - 3 Avangard Kursk
 SCOTLAND3  Scotland - League One
16:10 Alloa Athletic 2 - 1 Ayr United
 SERBIA2  Serbia - Prva Liga
15:00 Radnicki Pirot 2 - 0 Pivara
15:00 Bezanija 2 - 0 Bud. Dovanovci
15:00 Dinamo Vranje 0 - 1 Backa Topola
 SINGAPORE  Singapore - S League
10:30 Hougang United 1 - 1 Khalsa
10:30 Geylang 1 - 4 Home United
 SLOVAKIA  Slovakia - Fortuna Liga
14:20 MSK Zilina 2 - 3 DAC Streda
16:00 Trencin 1 - 3 Slovan Bratis.
 SLOVENIA  Slovenia - 1st SNL
12:00 Triglav 2 - 2 Ankar. Hrvatini
15:50 NK Celje 1 - 1 Olim. Ljubljana
18:00 Domzale 3 - 0 Rudar Velenje
 SOUTHAFRICA  SouthAfrica - PSL
14:00 Bidvest Wits 1 - 1 Polokwane City
 SOUTHKOREA  SouthKorea - K. League 1
06:00 Jeju Utd 0 - 1 Jeonbuk
08:00 Incheon Utd 2 - 3 Suwon
08:00 Gyeongnam 0 - 0 Ulsan
 SOUTHKOREA2  SouthKorea - K. League 2
07:00 Ansan Greeners 3 - 1 Bucheon FC
09:00 Seoul E-Land 0 - 0 Asan Mugunghwa
 SPAIN2  Spain - Segunda Division
11:00 Alcorcon 0 - 0 Osasuna
15:00 Barcelona B 2 - 3 Rayo Vallecano
17:00 Lugo 1 - 1 Lorca FC
17:00 Cadiz 0 - 0 Sporting Gijon
19:00 Granada 3 - 3 Leonesa
 SPAIN3  Spain - Segunda B Gr. 1
10:30 Valladolid B 1 - 2 Pontevedra
11:00 Navalcarnero 0 - 1 Union Adarve
11:00 Rayo Majad. 3 - 0 Toledo
16:00 Racing Ferrol 4 - 1 San Seb. Reyes
17:00 Guijuelo 0 - 0 Gim. Segoviana
17:00 Ponferradina 2 - 2 Rapido Bouzas
18:00 Talavera 2 - 0 Atletico M. B
18:00 Coruxo 3 - 2 Cerceda
19:00 Real Madrid Ca. 1 - 1 Fuenlabrada
 SPAIN4  Spain - Segunda B Gr. 2
11:00 Lealtad 1 - 0 Izarra
16:00 Real Union 5 - 4 SD Gernika
16:00 Tudelano 0 - 0 Racing
16:00 Caudal Dep. 1 - 2 Ath. Bilbao B
16:00 Burgos 1 - 0 CD Vitoria
17:00 UD Logrones 1 - 2 Sporting B
17:00 Osasuna B 0 - 0 Peña Sport
 SPAIN5  Spain - Segunda B Gr. 3
11:00 Llagostera 1 - 0 Atl. Baleares
11:00 Ebro 2 - 0 Dep. Aragon
11:00 Formentera 1 - 3 Sabadell
11:00 Mallorca 3 - 1 Olot
11:00 Valencia B 3 - 3 Elche
11:00 Hercules 0 - 0 Lleida
16:00 Ontinyent 1 - 0 Atl. Saguntino
16:00 UD Cornella 0 - 2 CF Peralada
17:00 Villarreal B 0 - 0 Badalona
 SPAIN6  Spain - Segunda B Gr. 4
11:00 Linense 1 - 3 Las Palmas B
11:00 Melilla pp. Cordoba B
16:00 Extremadura 0 - 1 Villanovense
17:00 CD Badajoz 2 - 3 Real Murcia
17:00 Recreativo 2 - 1 San Fernando
 SPAIN7  Spain - Primera div. Women
10:30 Valencia W 4 - 1 Rayo W
11:00 Sport. Huelva W 1 - 1 Granadilla W
11:00 Santa Teresa W 3 - 1 Zaragoza W
11:00 Real Sociedad W 2 - 2 F. Albacete W
12:00 FC Barcelona W 5 - 0 Sevilla FC W
15:00 Madrid CFF W 0 - 1 Real Betis W
 SWEDEN  Sweden - Allsvenskan
14:00 Dalkurd 2 - 2 GIF Sundsvall
14:00 Hacken 2 - 2 Hammarby
16:30 Trelleborgs 0 - 1 Kalmar FF
16:30 AIK Stockholm 2 - 0 IFK Goteborg
 SWEDEN2  Sweden - Superettan
14:00 Jonkopings 0 - 1 Osters IF
16:30 Falkenberg 3 - 1 Frej Taby
16:30 Norrby 0 - 2 Gefle
 SWEDEN3  Sweden - Div 1 - Norra
15:00 Sollentuna 1 - 2 Team TG FF
15:00 Syrianska 2 - 2 Forward
15:00 Akropolis 1 - 1 Nykopings
 SWEDEN5  Sweden - Div 2 - N Götaland
16:00 Trollhattan 3 - 1 Torslanda
 SWEDEN6  Sweden - Div 2 - N Svealand
12:00 Lidingo FK 3 - 0 Skiljebo
 SWEDEN8  Sweden - Div 2 - S Svealand
13:00 Varmbols 1 - 1 Motala
15:00 Sleipner 2 - 3 Varmdo IF
 SWEDEN9  Sweden - Div 2 - V Götaland
13:00 Högaborgs BK 4 - 2 Varbergs GIF
 SWEDEN10  Sweden - Damallsvenskan
14:00 Vittsjo W 3 - 2 Linkopings W
15:00 Eskilstuna W 1 - 2 Pitea W
 SWITZERLAND  Switzerland - Super League
15:00 BSC Young Boys 4 - 1 Lausanne
15:00 Sion 2 - 2 FC Basel
15:00 Luzern 2 - 1 FC Zürich
 SWITZERLAND2  Switzerland - Challenge League
15:00 Wohlen 2 - 2 Vaduz
15:00 Winterthur 0 - 3 Wil
15:00 Schaffhausen 2 - 4 Rapperswil-Jona
15:00 Chiasso 0 - 2 Aarau
 TURKEY  Turkey - Super Lig
14:00 Konyaspor 2 - 0 Kasimpasa
14:00 Akhisar Belediy 1 - 1 Goztepe
17:00 Besiktas 3 - 1 Yeni Malatyaspo
 TURKEY2  Turkey - 1. Lig
11:00 Samsunspor 2 - 2 Denizlispor
13:30 Ankaragucu 4 - 0 Gaziantep FK
13:30 Adana Demirspor 2 - 3 Erzurum BB
16:00 Rizespor 1 - 0 Giresunspor
16:00 Balikesirspor 1 - 1 Umraniyespor
 TURKEY3  Turkey - 2. Lig White Group
13:30 Zong. Komurspor 0 - 0 Kahramanmar.
13:30 Sanliurfaspor 1 - 1 Gumushanespor
13:30 Nigde Bld. 0 - 0 Sakaryaspor
13:30 Nazilli 1 - 0 Pendikspor
13:30 Kirklarelispor 2 - 2 Silivrispor
13:30 Fatih Karag. 2 - 2 Bugsasspor
13:30 Fethiyespor 0 - 1 Bandirmaspor
13:30 An. Selcukspor 3 - 0 Karsiyaka
13:30 Altay 3 - 1 Hacettepe
 TURKEY4  Turkey - 2. Lig Red Group
13:30 Tuzlaspor 1 - 1 Eyupspor
13:30 Tokatspor 1 - 2 Inegolspor
13:30 Sivas Belediye 4 - 2 Kocaeli Birlik.
13:30 Mersin 1 - 2 Sariyer
13:30 Keciorengucu 0 - 0 Amed Sportif
13:30 Hatayspor 1 - 1 Sancaktepe
13:30 Bucaspor 1 - 1 Menemen Bel.
13:30 Bodrumspor 2 - 1 Etimesgut Bel.
13:30 Afjet Afyonspor 4 - 0 Kastamonuspor
 UKRAINE  Ukraine - Premier League
12:00 Olimpik Donetsk 0 - 2 Karpaty
12:00 Zorya 3 - 1 Mariupol
15:00 Veres Rivne 1 - 4 Dynamo Kiev
 UKRAINE2  Ukraine - Persha Liga
12:00 Sumy 0 - 2 Desna
14:00 Arsenal Kiev 2 - 0 Zhemchuzhyna
14:00 Dnipro Cherkasy 2 - 1 Avanhard Kram.
14:00 Kremin 2 - 0 Hirnyk-Sport
14:30 Naftovik-Ukr. 1 - 1 Balkany Zorya
16:00 Inhulets 1 - 0 Volyn Lutsk
 USA  USA - MLS
01:00 FC Dallas 2 - 0 Philadelphia
02:00 Real Salt Lake 3 - 0 Colorado
03:30 L.A. Galaxy 0 - 2 Atlanta United
21:00 Seattle 3 - 1 Minnesota Utd
23:00 Portland 3 - 0 New York City
 VIETNAM  Vietnam - V League
11:00 Quang Nam 0 - 0 Khanh Hoa
12:00 Ho Chi Minh 0 - 1 Hai Phong
13:00 Ha Noi T&T 1 - 1 Saigon FC
 WALES  Wales - Premier League
15:00 Bangor City 1 - 0 Cefn Druids