ENGLAND  England - Premier League
16:00 Southampton   Tottenham
 ITALY  Italy - Serie A
11:30 Atalanta   Napoli
14:00 Hellas Verona   Crotone
14:00 Udinese   SPAL
14:00 Sassuolo   Torino
14:00 Sampdoria   Fiorentina
14:00 Lazio   Chievo
14:00 Bologna   Benevento
17:00 Cagliari   AC Milan
19:45 Inter Milan   AS Roma
 SPAIN  Spain - La Liga
11:00 Alaves   Leganes
15:15 Real Madrid   Deportivo
17:30 Real Sociedad   Celta Vigo
19:45 Real Betis   FC Barcelona
 FRANCE  France - Ligue 1
14:00 Nice   Saint-Etienne
16:00 Monaco   Metz
20:00 Lyon   Paris SG
 GERMANY  Germany - Bundesliga
14:30 Bayern Munich   Werder Bremen
17:00 Schalke 04   Hannover 96
 NETHERLANDS  Netherlands - Eredivisie
11:30 Sparta   Excelsior
13:30 Ajax Amsterdam   Feyenoord
13:30 Willem II   FC Groningen
15:45 Heracles Almelo   PSV Eindhoven
 PORTUGAL  Portugal - Primeira Liga
16:00 Feirense   Moreirense
16:00 Aves   Pacos Ferreira
18:00 Rio Ave   Boavista
20:15 Guimaraes   Estoril
 AUSTRALIA  Australia - A-League
08:00 Melbourne City   Adelaide Utd
 BELGIUM  Belgium - First Division A
13:30 Antwerp   Club Brugge
17:00 Racing Genk   Anderlecht
19:00 Gent   Lokeren
 COSTARICA  CostaRica - Primera Div. - Apertura
02:00 Herediano 1 - 0 Saprissa
21:00 AD Municipal   Limon
21:00 AD Grecia   Santos DG
21:00 Carmelita   Zeledon
22:00 Cartagines   Alajuelense
 CYPRUS  Cyprus - Division 1
13:00 Nea Salamis   AEP Paphos
14:00 APOEL Nicosia   AEK Larnaka
16:00 Aris Limassol   Apollon
 EGYPT  Egypt - Premier League
17:00 Al Ahly Cairo   Misr El Makasa
 ELSALVADOR  ElSalvador - Primera Div. - Apertura
01:00 CD Sonsonate 1 - 1 CD Dragon
01:00 Isidro Metapan 0 - 1 Alianza FC
21:00 Mun. Limeno   Firpo
21:00 Deportivo Audaz   Chalatenango
21:00 CD Aguila   Santa Tecla
 GERMANY3  Germany - 3.Bundesliga
13:00 Werder Bremen B   Würzburger K.
13:00 Meppen   Preußen Münster
 GERMANY10  Germany - Oberliga Hamburg
13:00 Buchholz pp. Rugenbergen
 GREECE  Greece - Super League
13:00 PAOK   Apollon Smirnis
15:15 Panetolikos   Panionios
15:15 Lamia   Asteras Tripoli
15:15 PAS Giannina   Atromitos
17:30 Olympiakos   Skoda Xanthi
 GREECE2  Greece - Football League
13:00 Veria   Ergotelis
13:00 Sparta   Kallithea
13:00 Panserraikos   Trikala
13:00 Panaigialeios   Kissamikos
13:00 OFI Crete   Apollon Pontou
13:00 Karditsas   Aiginiakos
13:00 Doxa Dramas   Apollon Larissa
 GUATEMALA  Guatemala - Liga Nacional - Apertura
02:00 Marquense 2 - 1 Sanarate FC
02:30 Xelaju 1 - 2 Coban Imperial
17:00 Suchitepéquez   Dep. Petapa
17:00 Municipal   Comunicaciones
17:30 Antigua GFC   Siquinala
20:30 Guastatoya   Malacateco
 HONDURAS  Honduras - Liga Nacional - Apertura
01:00 Real Espana 1 - 0 Vida
21:00 UPNFM   Motagua
21:00 Platense   Marathon
23:00 H. Progreso   Juticalpa
 HONGKONG  HongKong - Premier League
06:30 Wofoo Tai Po   HK Sapling
09:30 Warriors   HK Rangers
 INDIA  India - Super League
12:00 Jamshedpur FC   Delhi Dynamos
14:30 Kerala Blasters   FC Goa
 INDIA2  India - I-League
08:30 East Bengal   Mohun Bagan
 ISRAEL  Israel - Ligat HaAl
17:00 M. Petah Tikva   Maccabi Netanya
18:30 M. Tel Aviv   Hapoel Ashkelon
 ITALY2  Italy - Serie B
14:00 Brescia   Avellino
 ITALY3  Italy - Serie C - Group A
13:30 Prato   Cuneo
13:30 Pistoiese   Arezzo
13:30 Pisa   Monza
13:30 Giana Erminio   Pontedera
13:30 Alessandria   Pro Piacenza
 ITALY5  Italy - Serie C - Group C
13:30 Sicula Leonzio   Trapani
13:30 Lecce   Catania
13:30 Fondi   Virtus Francavi
13:30 Akragas   Monopoli
15:30 Reggina   Paganese
15:30 Juve Stabia   Catanzaro
19:30 Nuova Cosenza   Matera
19:30 Casertana   Fidelis Andria
 MEXICO  Mexico - Liga MX - Apertura
01:00 Monterrey 0 - 0 Tijuana
01:06 Pachuca 3 - 1 Lobos BUAP
03:00 Necaxa 1 - 3 Guadalajara
18:00 Pumas UNAM   CF America
 MEXICO2  Mexico - Ascenso MX - Apertura
01:00 Celaya 2 - 1 Atlante
01:00 Tapachula 0 - 0 Murcielagos
03:00 Dorados 0 - 1 Venados Merida
 NETHERLANDS3  Netherlands - Tweede Divisie
13:30 Lienden   De Treffers
 NETHERLANDS5  Netherlands - Derde div. Zondag
13:00 OJC Rosmalen   Dongen
13:00 HBS   Jong De Graafs.
13:00 De Meern   Blauw Geel
13:00 USV Hercules   HSC 21
13:30 Be Quick 1887   ADO 20
13:30 EVV   Quick 20
13:30 UNA   Jong Vitesse
13:30 OFC Oostzaan   JVC Cuijk
 NEWZEALAND  NewZealand - Premiership
01:00 Waitakere Utd 2 - 3 Wellington P.
01:00 Southern Utd 2 - 4 Tasman Utd
01:00 Hamilton Wand. 3 - 5 Eastern Suburbs
01:00 Canterbury Utd 0 - 2 Auckland City
03:35 Team Wellington 2 - 1 Hawkes Bay Utd
 PORTUGAL2  Portugal - Segunda Liga
11:15 Real SC   Uniao Madeira
15:00 Varzim   Leixoes
15:00 FC Porto B   Arouca
15:00 Sp. Covilha   Santa Clara
15:00 Braga B   Academica C.
16:00 Famalicão   Penafiel
 SOUTHAFRICA  SouthAfrica - PSL
13:30 Chippa United   Golden Arrows
13:30 Baroka FC   Kaizer Chiefs
 SPAIN2  Spain - Segunda Division
11:00 Alcorcon   Cadiz
15:00 Osasuna   Leonesa
17:00 Numancia   Rayo Vallecano
17:00 Gimnastic   Reus
19:00 Tenerife   Barcelona B
 SPAIN3  Spain - Segunda B Gr. 1
11:00 Deport. Fabril   Racing Ferrol
11:00 Union Adarve   Celta Vigo B
11:00 Atletico M. B   Valladolid B
15:30 Navalcarnero   Fuenlabrada
15:45 Coruxo   Rayo Majad.
16:00 Talavera   San Seb. Reyes
16:00 Guijuelo   Toledo
16:00 Pontevedra   Cerceda
16:00 Gim. Segoviana   Rapido Bouzas
17:00 Ponferradina   Real Madrid B
 SPAIN4  Spain - Segunda B Gr. 2
10:30 Osasuna B   Burgos
11:00 Lealtad   Caudal Dep.
11:00 Tudelano   Amorebieta
16:00 UD Logrones   Barakaldo
16:00 Mirandes   Racing
 SPAIN5  Spain - Segunda B Gr. 3
11:00 Valencia B   Pena Dep.
11:00 Mallorca   Atl. Baleares
11:00 Formentera   Atl. Saguntino
11:00 Villarreal B   Ontinyent
11:00 Ebro   Llagostera
15:30 Olot   Badalona
16:00 Sabadell   Hercules
16:00 Elche   Dep. Aragon
16:00 Lleida   CF Peralada
17:00 UD Cornella   Alcoyano
 SPAIN6  Spain - Segunda B Gr. 4
11:00 Marbella   Extremadura
11:00 Villanovense   Las Palmas B
11:00 UCAM Murcia   FC Jumilla
11:00 Melilla   Cartagena
11:00 Linense   Lorca Deportiva
15:00 Cordoba B   San Fernando
16:00 Merida   Granada B
16:00 El Ejido   Real Murcia
16:00 Recreativo   CD Badajoz
16:00 Ecija   Real Betis B
 TURKEY  Turkey - Super Lig
10:30 Sivasspor   Akhisar Belediy
10:30 Konyaspor   Trabzonspor
13:00 Bursaspor   Basaksehir
16:00 Antalyaspor   Besiktas
 TURKEY2  Turkey - 1. Lig
10:00 Umraniyespor   Gaziantepspor
10:00 Erzurum BB   Ankaragucu
12:30 Manisaspor   Rizespor
12:30 Giresunspor   Boluspor
15:00 Altinordu   Elazigspor
 TURKEY3  Turkey - 2. Lig White Group
10:00 Sanliurfaspor   Nigde Bld.
10:00 Kahramanmar.   Nazilli
10:00 Gumushanespor   Fatih Karag.
10:30 Zong. Komurspor   Altay
10:30 Karsiyaka   Sakaryaspor
10:30 Hacettepe   Fethiyespor
10:30 Bandirmaspor   Silivrispor
 TURKEY4  Turkey - 2. Lig Red Group
10:00 Sariyer   Bodrumspor
10:00 Amed Sportif   Mersin
10:30 Keciorengucu   Bucaspor
10:30 Kastamonuspor   Hatayspor
10:30 Inegolspor   Tuzlaspor
10:30 Afjet Afyonspor   Tokatspor
 UAE  UAE - Pro League
13:10 Al Ain   Hatta Club
15:45 Shabab Al-Ahli   Ajman