ENGLAND  England - Premier League
12:30 Burnley 2 - 1 Tottenham
15:00 Bournemouth 1 - 1 Wolverhampton
15:00 Newcastle Utd 2 - 0 Huddersfield
17:30 Leicester City 1 - 4 Crystal Palace
 ITALY  Italy - Serie A
14:00 Torino 2 - 0 Atalanta
19:30 Frosinone - AS Roma  
 SPAIN  Spain - La Liga
12:00 Getafe 2 - 1 Rayo Vallecano
15:15 FC Sevilla 2 - 4 FC Barcelona
17:30 Alaves 0 - 0 Celta Vigo
19:45 Athletic Bilbao - Eibar  
 FRANCE  France - Ligue 1
16:00 Paris SG 3 - 0 Nimes
19:00 Amiens 1 - 0 Nice
19:00 Guingamp 1 - 0 Angers
 GERMANY  Germany - Bundesliga
14:30 Bayern Munich 1 - 0 Hertha Berlin
14:30 Freiburg 5 - 1 FC Augsburg
14:30 FSV Mainz 3 - 0 Schalke 04
14:30 Moenchengladb. 0 - 3 Wolfsburg
17:30 Düsseldorf 2 - 1 FC Nürnberg
 NETHERLANDS  Netherlands - Eredivisie
17:30 FC Utrecht 0 - 0 Excelsior
18:45 Fortuna Sittard 2 - 4 Heerenveen
18:45 PEC Zwolle 0 - 3 De Graafschap
19:45 NAC Breda - FC Groningen  
 PORTUGAL  Portugal - Primeira Liga
15:30 Feirense 1 - 3 Moreirense
18:00 Portimonense 1 - 1 Aves
20:30 Vitoria Setubal - Guimaraes  
 ALBANIA  Albania - Super League
13:00 Luftetari 1 - 0 Teuta Durres
16:00 Partizani 3 - 1 Flamurtari
 ALGERIA  Algeria - Ligue 1
15:00 NA Hussein Dey - AS Aïn M'lila  
 ARGENTINA  Argentina - Primera Division
00:10 Colon 0 - 1 Banfield
00:10 Lanus 2 - 0 Rosario
20:10 Godoy Cruz - Velez Sarsfield  
20:10 Huracan - Union Santa Fe  
22:20 Belgrano - San Lorenzo  
 ARGENTINA2  Argentina - Primera B Nacional
20:00 Defensores Bel. - Atl. Rafaela  
20:05 Chacarita Jrs - Sarmiento  
22:00 Agropecuario - Central Cordoba  
22:00 Villa Dalmine - Almagro  
22:05 Instituto - Nueva Chicago  
23:30 Santamarina - Guillermo Brown  
 ARGENTINA3  Argentina - Primera B Metro.
20:00 Acassuso - Dep. Espanol  
20:00 Sacachispas - Almirante Brown  
 ARGENTINA4  Argentina - Primera C
20:00 Central Córdoba - Cañuelas  
20:00 Deportivo Merlo - Dep. Laferre  
20:00 Ituzaingó - Midland  
 ARGENTINA5  Argentina - Primera D
20:00 Arg. Rosario - Lugano  
20:00 Juventud Unida - Cent. Ballester  
 AUSTRALIA  Australia - A-League
06:35 Wellington 0 - 1 Sydney FC
08:50 Melbourne Vic. 1 - 1 Melbourne City
 AUSTRALIA3  Australia - NPL Victoria
04:00 Green Gully 4 - 2 Heidelberg Utd
04:15 Avondale 1 - 0 Port Melbourne
 AUSTRALIA4  Australia - NPL Queensland
07:00 Gold Coast Unit 2 - 1 Brisbane City
08:00 Brisbane Str. 1 - 2 Peninsula Power
09:00 Moreton Bay 2 - 2 Eastern Suburbs
09:00 Western Pride 1 - 3 Magpies Crusade
 AUSTRALIA6  Australia - South Australia
04:30 Adelaide Raider 0 - 2 Adelaide United
04:30 Para Hills Knig 1 - 2 North Eastern M
06:30 Adelaide Comets 2 - 1 West Adelaide
08:30 Adelaide City 0 - 4 Croydon Kings
08:30 Adelaide Olympi 3 - 2 South Adelaide
 AUSTRALIA9  Australia - Brisbane
07:00 Albany Creek 2 - 1 Caboolture FC
07:00 Univ. Queenslan 2 - 3 Grange Thistle
08:00 Acacia Ridge 1 - 2 The Gap FC
 AUSTRIA  Austria - Bundesliga
16:00 Admira 3 - 0 W. Innsbruck
16:00 Wolfsberger AC 0 - 0 Altach
 AUSTRIA2  Austria - 2. Liga
13:30 W. Innsbruck B 3 - 1 FC Juniors
15:30 A. Lustenau 1 - 1 Austria Klag.
 AZERBAIDJAN  Azerbaidjan - Premier League
10:00 Gabala 0 - 0 Inter Baku
12:30 Sabah Baku 1 - 1 Qarabag
 BELGIUM  Belgium - First Division A
17:00 Eupen 2 - 3 Zulte-Waregem
19:00 Beveren 2 - 6 Kortrijk
19:00 Cercle Brugge 2 - 2 Oostende
19:30 Mouscron-P - Lokeren  
 BOLIVIA  Bolivia - Primera Div. - Apertura
19:00 Always Ready - Aurora  
23:30 Blooming - Real Potosi  
 BOSNIA  Bosnia-Herzegovina - Premier Liga
13:30 FK Krupa 1 - 1 FK Zvijezda
13:30 FK Tuzla City 0 - 3 FK Sarajevo
13:30 Mladost Kakanj 1 - 0 GOSK Gabela
16:30 Celik Zenica 2 - 1 Sloboda Tuzla
 BRAZIL5  Brazil - Campeonato Catarinense
20:00 Joinville - Brusque  
22:00 Metropolitano - Avai  
 BRAZIL6  Brazil - Campeonato Gaucho
20:00 Juventude - São Luiz  
 BRAZIL7  Brazil - Campeonato Mineiro
18:30 Tupi 0 - 2 Patrocinense
19:00 Tombense - Caldense  
 BRAZIL8  Brazil - Campeonato Goiano
19:00 Goiânia - Itumbiara  
 BULGARIA  Bulgaria - 1st league
10:30 Botev Vratsa 1 - 3 Slavia Sofia
13:00 Cherno more 1 - 0 Ludogorets
15:30 Botev Plovdiv 4 - 0 Vereya
 CHILE  Chile - Primera Division
15:00 Everton CD 1 - 2 Union La Calera
23:30 Curicó Unido - Coquimbo Unido  
 CHILE2  Chile - Primera B
20:30 La Serena - Magallanes  
21:00 Melipilla - Cobreloa  
23:00 U. San Felipe - Deportes Valdiv  
 COLOMBIA  Colombia - Primera A - Apertura
00:45 Atlético Huila 2 - 0 Deportivo Pasto
19:00 Envigado 0 - 0 Patriotas
21:00 CD Jaguares - Cúcuta Deport.  
22:00 La Equidad - Millonarios  
23:00 Bucaramanga - Petrolera  
 COSTARICA2  Costa Rica - Primera Div. - Clausura
21:05 Limon - Saprissa  
 CROATIA  Croatia - 1st league
14:00 Slaven 0 - 1 Inter Zapresic
16:30 Hajduk Split 0 - 0 Gorica
 CYPRUS  Cyprus - Division 1
15:00 AEP Paphos 1 - 0 Doxa Katokopia
16:00 Ermis 2 - 3 Anorthosis
16:00 Omonia Nicosia 2 - 0 AEL Limassol
 CZECHREPUBLIC  Czech Republic - 1st league
14:00 Karvina 1 - 1 Teplice
14:00 Sigma Olomouc 2 - 0 Pribram
14:00 Zlin 0 - 2 Bohemians
16:00 Mlada Boleslav 1 - 0 Jablonec
 DENMARK  Denmark - Superligaen
15:00 Vejle BK 1 - 3 Nordsjælland
 ECUADOR  Ecuador - Liga Pro
00:15 Dep. Cuenca 1 - 0 Emelec
20:00 Fuerza Amarilla - Olmedo  
22:15 América de Quit - LDU de Quito  
 ELSALVADOR2  El Salvador - Primera Div. - Clausura
21:30 CD Aguila - Deportivo Audaz  
 ENGLAND2  England - Championship
15:00 Birmingham City 2 - 2 Blackburn
15:00 Brentford 5 - 1 Hull City
15:00 Leeds Utd 2 - 1 Bolton
15:00 Middlesbrough 2 - 0 QP Rangers
15:00 Millwall 1 - 3 Preston
15:00 Norwich City 3 - 2 Bristol City
15:00 Reading 1 - 1 Rotherham
15:00 Sheffield Wed 3 - 1 Swansea City
15:00 Stoke City 1 - 1 Aston Villa
15:00 Wigan Athletic 1 - 1 Ipswich Town
17:30 West Bromwich 0 - 1 Sheffield Utd
 ENGLAND3  England - League One
13:00 Scunthorpe 1 - 1 Doncaster
15:00 Accrington 1 - 1 Southend Utd
15:00 Blackpool 0 - 1 Oxford Utd
15:00 Bristol Rovers 0 - 2 Sunderland
15:00 Burton Albion 0 - 1 Fleetwood
15:00 Peterborough 1 - 2 Shrewsbury
15:00 Plymouth 5 - 1 Rochdale
15:00 Portsmouth 0 - 0 Barnsley
15:00 Walsall 3 - 2 Bradford
15:00 Wimbledon 1 - 2 Charlton
15:00 Wycombe 0 - 1 Gillingham
 ENGLAND4  England - League Two
15:00 Bury 3 - 1 Oldham
15:00 Cheltenham 1 - 0 Port Vale
15:00 Colchester 1 - 1 Carlisle Utd
15:00 Crawley 1 - 1 Macclesfield
15:00 Crewe Alexandra 1 - 2 Exeter
15:00 Mansfield 1 - 0 Forest Green
15:00 Milton Keynes 2 - 0 Newport
15:00 Morecambe 0 - 2 Lincoln
15:00 Stevenage 1 - 2 Northampton
15:00 Swindon Town 1 - 1 Grimsby
15:00 Tranmere 1 - 0 Notts County
15:00 Yeovil Town 1 - 0 Cambridge Utd
 ENGLAND5  England - National League
15:00 Barrow 0 - 0 Ebbsfleet Utd
15:00 Braintree 0 - 1 Aldershot Town
15:00 Chesterfield 0 - 1 Harrogate
15:00 Dagenham & R. 1 - 0 Sutton Utd
15:00 Gateshead 1 - 1 Wrexham
15:00 Halifax Town 0 - 0 Havant & W.
15:00 Hartlepool Utd 1 - 2 Bromley
15:00 Maidenhead Utd 1 - 0 Dover Athletic
15:00 Salford City 0 - 2 Eastleigh
 ENGLAND6  England - National L. North
15:00 Blyth Spartans 3 - 3 Kidderminster
15:00 Bradford PA 2 - 0 Chester
15:00 Chorley 0 - 1 Ashton Utd
15:00 Curzon 0 - 6 Altrincham
15:00 Guiseley 0 - 1 Alfreton Town
15:00 Southport 0 - 0 FC United
15:00 Spennymoor 1 - 0 Leamington
15:00 York City 2 - 0 Nuneaton
 ENGLAND7  England - National L. South
15:00 Bath City 2 - 0 Slough Town
15:00 Dartford 2 - 0 Woking
15:00 East Thurrock 0 - 0 Hampton & Rich.
15:00 Eastbourne 0 - 3 Wealdstone
15:00 Gloucester City 0 - 0 Chelmsford
15:00 Hemel Hemps. 2 - 2 Concord R.
15:00 Hungerford 0 - 1 Welling Utd
15:00 Oxford City 2 - 3 Billericay
15:00 St Albans 2 - 2 Truro City
15:00 Torquay Utd 5 - 2 Dulwich H.
15:00 Weston 0 - 1 Chippenham
 ENGLAND8  England - Isthmian league
15:00 Bognor Regis 0 - 4 Haringey B.
15:00 Brightlingsea 2 - 0 Kingstonian
15:00 Carshalton 2 - 1 Lewes
15:00 Corinthian-C. 0 - 3 Margate
15:00 Dorking W. 1 - 0 Bishops
15:00 Enfield Town 2 - 0 Folkestone Inv.
15:00 Harlow Town 0 - 3 Whitehawk
15:00 Leatherhead 1 - 2 Hornchurch
15:00 Potters Bar 0 - 0 Burgess Hill
15:00 Tonbridge 0 - 1 Merstham
15:00 Wingate & F. 1 - 2 Worthing
 ENGLAND9  England - Northern league
15:00 Bamber Bridge 0 - 2 South Shields
15:00 Basford Utd 2 - 2 Stafford R.
15:00 Buxton 1 - 2 Hednesford
15:00 Farsley Celtic 0 - 1 Witton Albion
15:00 Grantham Town 2 - 0 Matlock Town
15:00 Hyde Utd 3 - 0 Whitby Town
15:00 Marine 0 - 2 Workington
15:00 North Ferriby 0 - 4 Gainsborough
15:00 Scarborough A. 0 - 2 Mickleover
15:00 Stalybridge 1 - 2 Lancaster City
15:00 Warrington 3 - 3 Nantwich Town
 ENGLAND10  England - Southern Central
15:00 Banbury Utd 1 - 2 St Ives Town
15:00 Bedworth Utd 0 - 3 Kings Lynn
15:00 Biggleswade 3 - 1 Lowestoft
15:00 Halesowen 0 - 1 Rushden & D.
15:00 Hitchin Town 2 - 0 Stratford Town
15:00 Kettering Town 2 - 1 Rushall Olympic
15:00 Leiston 2 - 0 Alvechurch
15:00 Redditch Utd 4 - 1 Needham M.
15:00 Royston Town 2 - 0 Coalville Town
15:00 St Neots Town 1 - 0 Barwell
15:00 Tamworth 1 - 0 Stourbridge
 ENGLAND11  England - Southern South
15:00 Frome Town 0 - 2 Chesham Utd
15:00 Harrow B. 4 - 0 Poole Town
15:00 Hartley Wintney 1 - 0 Tiverton Town
15:00 Hendon 0 - 4 Gosport B.
15:00 Kings Langley 3 - 0 Beaconsfield
15:00 Salisbury FC 2 - 1 Basingstoke
15:00 Staines Town 0 - 5 Metropolitan P.
15:00 Swindon S. 2 - 0 Dorchester
15:00 Taunton 2 - 1 Farnborough
15:00 Weymouth 2 - 1 Merthyr
15:00 Wimborne 3 - 0 Walton Cas.
 GERMANY2  Germany - 2. Bundesliga
12:00 Bochum 1 - 3 Holstein Kiel
12:00 Darmstadt 2 - 0 Dynamo Dresden
12:00 FC Köln 3 - 1 Sandhausen
12:00 Sankt Pauli 1 - 0 FC Ingolstadt
 GERMANY3  Germany - 3. Liga
13:00 Braunschweig 1 - 0 Unterhaching
13:00 Carl Zeiss Jena 0 - 1 Fortuna Köln
13:00 Energie Cottbus 1 - 2 1860 München
13:00 Hansa Rostock 0 - 2 Meppen
13:00 Lotte 0 - 0 Karlsruher SC
13:00 Osnabrück 2 - 0 Hallescher FC
 GERMANY4  Germany - Regionalliga Nord
12:00 Hannover B 1 - 0 SSV Jeddeloh
13:00 Lübeck 2 - 0 Norderstedt
13:00 Werder Bremen B 1 - 1 Drochtersen/A.
14:00 BSV Rehden 1 - 0 Weiche Flens.
 GERMANY5  Germany - Regionalliga Nordost
12:30 BFC Dynamo 3 - 1 Budissa Bautzen
 GERMANY6  Germany - Regionalliga West
13:00 FC Köln B 3 - 2 SC Verl
13:00 Kaan-Marienborn 1 - 1 Straelen
13:00 Rödinghausen 0 - 2 Alemannia A.
13:00 TV Herkenrath 0 - 2 Lippstadt
13:00 Wiedenbrück 0 - 2 Viktoria Köln
13:00 Wuppertal 0 - 2 M'gladbach B
 GERMANY7  Germany - Regionalliga Südwest
13:00 Balingen 2 - 1 Hessen Dreieich
13:00 Eintracht Stad. 0 - 3 Saarbrücken
13:00 Homburg 3 - 0 Astoria Walld.
13:00 Kickers Offenb. 3 - 0 Ulm
13:00 Mannheim 4 - 1 FSV Frankfurt
13:00 Pirmasens 0 - 4 Hoffenheim B
13:00 Steinbach 1 - 2 Freiburg B
13:00 Wormatia Worms 2 - 1 Mainz B
 GERMANY8  Germany - Regionalliga Bayern
13:00 Garching 2 - 0 Gr. Fürth B
 GERMANY9  Germany - Oberliga Baden-W.
13:00 Normannia Gmünd 2 - 0 FC Germ. Friedr
13:00 Nöttingen 3 - 1 TSV Ilshofen
13:00 Reutlingen 3 - 2 TSG Backnang
14:00 Bahlinger SC 3 - 1 Neckarsulmer
14:00 Bissingen 1 - 0 SV Linx
14:00 Oberachern 2 - 1 CfR Pforzheim
14:00 SV Spielberg 0 - 0 SGV Freiberg
14:00 Villingen 3 - 0 FV Ravensburg
 GERMANY10  Germany - Oberliga Hamburg
13:00 Meiendorfer SV 2 - 1 Curslack-Neu.
 GERMANY11  Germany - Oberliga Niederrhein
16:00 Jahn Dinslaken 2 - 0 Schonnebeck
 GERMANY12  Germany - Oberliga Westfalen
17:30 ASC Dortmund 1 - 0 Brünninghausen
 GERMANY13  Germany - Oberliga NOFV Nord
12:00 Anker Wismar 1 - 1 Torgelower
12:30 Lichtenberg 3 - 0 Neustrelitz
13:30 Greifswalder 1 - 0 Stendal
14:00 Malchower 2 - 3 CFC Hertha
 GERMANY14  Germany - Oberliga NOFV Sud
12:00 Blau-W. Zorbau 1 - 1 Sandersdorf
13:00 Ludwigsfelder 0 - 1 Askania Bernb.
 GERMANY15  Germany - Oberliga Hessen
13:00 Hessen Kassel 3 - 1 Neu-Isenburg
13:30 Buch. Flieden 1 - 0 Türk Gücü F.
14:00 Bad Vilbel 1 - 0 Lohfelden
14:00 Barockstadt 0 - 2 Ederbergland
14:00 Rot-W. Hadamar 0 - 2 Eddersheim
14:00 Vik. Griesheim 1 - 2 Hünfelder SV
 GERMANY16  Germany - Oberliga Bremen
13:00 Blumenthaler 4 - 3 Geestemünde
14:00 OSC Bremerhaven 2 - 0 SV Werder Breme
 GERMANY17  Germany - Oberliga Niedersachsen
13:00 Arm. Hannover 1 - 2 Braunschw. B
14:00 Wolfenbuttel 0 - 1 Wunstorf
 GERMANY20  Germany - Oberliga Rheinland-P/S
13:00 Eintracht Trier 3 - 1 Schott Mainz
13:00 TuS Koblenz 0 - 0 Diefflen
13:30 Idar-Oberstein 1 - 3 A. Ludwigshafen
13:30 R. Völklingen 3 - 0 Kaiserslaut. B
14:00 Dillingen 0 - 4 RW Koblenz
14:00 Hertha Wiesbach 0 - 1 FV Engers
14:00 Karbach 3 - 2 Jägersburg
14:30 Hassia Bingen 1 - 0 Emmelshausen
 GERMANY21  Germany - Oberliga Bayern Nord
13:00 Würzburger FV 1 - 2 FC Sand
 GERMANY23  Germany - Frauen Bundesliga
13:00 Duisburg W 1 - 6 Freiburg W
13:00 Leverkusen W 3 - 0 Moenchengla. W
13:00 T. Potsdam W 2 - 2 SGS Essen W
 GREECE  Greece - Super League
14:00 Xanthi - Levadiakos  
15:15 Asteras Tr. 1 - 1 Atromitos
17:30 AEK Athens 2 - 1 Apollon Smirnis
 GREECE2  Greece - Football League
13:00 Ergotelis 1 - 1 Sparta
13:00 Panachaiki 1 - 0 Apollon Larissa
16:00 Doxa Dramas 2 - 2 Platanias
 GUATEMALA2  Guatemala - Liga Nacional - Clausura
18:00 Siquinala 2 - 2 Coban Imperial
 HONGKONG  Hong Kong - Premier League
06:30 South. District 3 - 1 Warriors
06:30 Wofoo Tai Po 2 - 1 Eastern SC
09:30 Pegasus 0 - 3 Kitchee
 HUNGARY  Hungary - NB I
16:00 Ferencvaros 4 - 0 Puskás Akad.
16:00 Mezokovesd 2 - 2 Kisvarda FC
16:00 Paksi 2 - 1 Debreceni
16:00 Ujpest FC 5 - 0 Diosgyori
16:00 Vidi FC 1 - 0 Haladas
18:30 Honved Budapest - MTK Budapest  
 INDIA  India - Super League
14:00 Chennaiyin 0 - 0 Jamshedpur FC
 INDIA2  India - I-League
08:30 Minerva Punjab 1 - 0 NEROCA FC
 IRAN  Iran - Pro League
12:30 Naft Masjed Sol 0 - 0 Persepolis
 ISRAEL  Israel - Ligat HaAl
14:00 M. Tel Aviv 2 - 0 M. Petah Tikva
16:00 Bnei Sakhnin 2 - 1 Bnei Yehuda
16:15 Hapoel Tel Aviv 1 - 2 Maccabi Netanya
18:30 B. Jerusalem 2 - 0 Hapoel Raanana
 ITALY2  Italy - Serie B
14:00 Brescia 2 - 0 Crotone
14:00 Carpi 3 - 2 Spezia
14:00 Cittadella 4 - 1 Lecce
14:00 Cremonese 0 - 1 Ascoli
14:00 Perugia 0 - 1 Cosenza
14:00 Pescara 2 - 0 Padova
17:00 Foggia 1 - 1 Benevento
 ITALY3  Italy - Serie C - Group A
15:30 Gozzano 1 - 1 Alessandria
 ITALY4  Italy - Serie C - Group B
13:30 Gubbio 0 - 3 FeralpiSalo
13:30 Sudtirol 1 - 0 Rimini
13:30 Triestina 2 - 0 Renate
15:30 Fermana 0 - 1 Pordenone
15:30 Monza 1 - 0 Fano
17:30 Ravenna 1 - 3 Teramo
19:30 AlbinoLeffe - Giana Erminio  
19:30 Imolese - Vis Pesaro  
19:30 Sambenedettese - Ternana  
19:30 Virtus Verona - Bassano Virtus  
 ITALY6  Italy - Primavera 1
10:00 Atalanta-U19 0 - 1 Cagliari-U19
10:00 Sassuolo-U19 1 - 2 Empoli-U19
12:00 Inter-U19 1 - 3 Fiorentina-U19
 JORDAN  Jordan - Premier League
14:00 Shabab Al Ordon 1 - 0 Al Salt
16:30 Al Faisaly 1 - 0 Al Ramtha
 KUWAIT  Kuwait - Premier League
13:55 Al Arabi 2 - 2 Al Nasar
13:55 Al Salmiyah 1 - 0 Al Tadhamon
 LUXEMBOURG  Luxembourg - National Division
16:00 Rumelange 1 - 1 Jeunesse Esch
 MALAYSIA  Malaysia - Super League
13:00 Johor 2 - 1 Melaka Utd
13:00 Perak 1 - 1 Felda Utd
13:00 PKNS 1 - 0 PKNP FC
 MEXICO2  Mexico - Primera Div. - Clausura
03:00 Atlas 0 - 1 Tigres
03:00 Veracruz 1 - 1 Cruz Azul
23:00 Queretaro - Monarcas  
 MEXICO4  Mexico - Liga de Ascenso - Clausura
01:00 Atlante 0 - 1 Mineros
02:08 Correcaminos 3 - 1 Tampico Madero
03:30 Cimarrones 3 - 2 Venados Merida
 NETHERLANDS3  Netherlands - Tweede Divisie
13:30 Barendrecht 1 - 1 Kozakken Boys
13:30 GVVV 1 - 2 De Treffers
13:30 Maassluis 4 - 0 Koninklijke HFC
13:30 Scheveningen 6 - 1 VVSB
14:00 IJsselmeervog. 5 - 3 Jong Almere
14:30 HHC Hardenberg 4 - 2 AFC
14:30 Jong Sparta 1 - 2 Lienden
14:30 Jong Vitesse 1 - 1 Katwijk
14:30 Rijnsburgse B. 3 - 4 Spakenburg
 NETHERLANDS4  Netherlands - Derde d. Zaterdag
13:30 Ajax Am. 2 - 0 Achilles 29
13:30 Noordwijk 2 - 1 ASWH
13:30 ODIN 2 - 5 VV Eemdijk
13:30 SteDoCo 2 - 2 VVOG
14:00 ASV De Dijk 3 - 1 VV SJC
14:00 DVS Ermelo 3 - 1 DOVO
14:00 Jong Groningen 5 - 1 FC Lisse
14:00 ONS Sneek 1 - 5 HSV Hoek
14:00 Quick Boys 4 - 1 Harkemase Boys
 NETHERLANDS5  Netherlands - Derde d. Zondag
14:00 Jong Volendam 5 - 1 USV Hercules
18:30 Blauw Geel 1 - 5 OJC Rosmalen
 NORTHERNIRELAND  Northern Ireland - Premiership
15:00 Ards 3 - 1 Newry City
15:00 Coleraine 2 - 0 Glentoran
15:00 Institute 2 - 0 Dungannon S.
15:00 Linfield 1 - 0 Ballymena Utd
15:00 Warrenpoint 0 - 2 Cliftonville
 PANAMA2  Panama - LPF - Clausura
01:00 Arabe Unido 2 - 0 Costa del Este
23:00 Alianza - San Miguelito  
23:00 Plaza Amador - San Francisco  
 PARAGUAY  Paraguay - Primera Div. - Apertura
21:45 Dep. Capiata - C. River Plate  
23:45 Guarani - General Diaz  
 PERU  Peru - Primera Div. - Apertura
01:00 Universitario 3 - 1 Pirata FC
18:15 Universidad Cés 2 - 2 Sport Huancayo
20:30 Ayacucho - FBC Melgar  
22:45 Ac. Cantolao - Dep. Binacional  
 POLAND  Poland - Ekstraklasa
14:30 Gornik Zabrze 2 - 1 Zag. Sosnowiec
17:00 Lech Poznan 2 - 0 Legia Warsaw
19:30 Lechia Gdansk - Wisla Krakow  
 PORTUGAL2  Portugal - Segunda Liga
11:00 Famalicão 2 - 1 Mafra
15:00 Oliveirense 3 - 2 Leixoes
17:00 Penafiel 0 - 0 Sp. Covilha
 QATAR  Qatar - Stars League
13:50 Al Gharafa 0 - 0 Al-Duhail SC
16:10 Al Rayyan 0 - 4 Al Sadd
 ROMANIA  Romania - Liga 1
15:00 Astra Giurgiu 1 - 0 Hermannstadt
18:00 CSM Poli Iasi 0 - 1 CFR Cluj
 ROMANIA2  Romania - Liga 2
09:00 Ac. Clinceni 1 - 0 Farul Constanta
09:00 ACS Poli Tim. 1 - 0 Ripensia Tim.
09:00 Balotesti 0 - 2 Mioveni
09:00 Luceafarul 0 - 0 ASU Poli Tim.
09:00 Metaloglobus 1 - 0 Arges Pitesti
09:00 Sportul Snagov 2 - 1 Daco-Getica
09:00 UTA Arad 3 - 0 Dacia Unirea
11:00 Energeticianul 0 - 2 Univ. Cluj
 SAUDIARABIA  Saudi Arabia - Professional League
12:55 Al Raed 0 - 3 Al Faisaly
17:25 Al Nasr Riyadh 1 - 0 Al Feiha
 SCOTLAND  Scotland - Premiership
15:00 Hearts 1 - 1 St Mirren
15:00 Livingston 1 - 0 Kilmarnock
15:00 St Johnstone 0 - 2 Aberdeen
 SCOTLAND2  Scotland - Championship
15:00 Ayr United 0 - 1 Dunfermline
15:00 Falkirk 1 - 1 Dundee Utd
15:00 Inverness 1 - 0 Morton
15:00 Partick Thistle 2 - 4 Ross County
15:00 Queen of South 1 - 2 Alloa Athletic
 SCOTLAND3  Scotland - League One
15:00 Arbroath 3 - 2 Airdrieonians
15:00 Brechin City 1 - 2 Stranraer
15:00 East Fife 3 - 4 Dumbarton
15:00 Forfar Athletic 2 - 1 Stenhousemuir
15:00 Raith Rovers 4 - 1 Montrose
 SCOTLAND4  Scotland - League Two
15:00 Annan Athletic 4 - 0 Albion Rovers
15:00 Berwick Rangers 0 - 3 Elgin City
15:00 Edinburgh City 2 - 0 Cowdenbeath
15:00 Queen's Park 1 - 1 Clyde
15:00 Stirling Albion 0 - 1 Peterhead
 SERBIA  Serbia - Super Liga
12:00 FK Zemun 0 - 0 FK Macva Sabac
13:00 Mladost Lucani 5 - 0 FK Backa
13:00 Napredak 0 - 0 FK Spartak
16:00 FK Radnik 0 - 1 Red Star
18:00 Partizan 3 - 0 Proleter
 SLOVAKIA  Slovakia - Fortuna Liga
13:00 FK Senica 0 - 1 MSK Zilina
13:00 Podbrezova 0 - 1 Ruzomberok
13:00 Sered 0 - 1 Slovan Bratis.
13:00 Spartak Trnava 3 - 1 DAC Streda
13:00 Zlate Moravce 3 - 1 Trencin
15:00 Michalovce 0 - 0 Nitra
 SLOVENIA  Slovenia - 1st SNL
13:45 NK Celje 4 - 3 Gorica
16:00 Maribor 1 - 1 NŠ Mura
 SOUTHAFRICA  South Africa - PSL
13:30 Cape Town City 3 - 2 Maritzburg Utd
13:30 Polokwane City 1 - 1 Kaizer Chiefs
16:00 Bidvest Wits 1 - 1 Mamelodi
18:15 Orlando Pirates - AmaZulu  
18:15 SuperSport Utd - Baroka FC  
 SPAIN2  Spain - Segunda Division
15:00 Albacete 0 - 0 Real Oviedo
17:00 Gimnastic 2 - 3 Cadiz
19:00 Alcorcon - Las Palmas  
19:30 Osasuna - Zaragoza  
 SPAIN3  Spain - Segunda B Gr. 1
15:30 Deport. Fabril 0 - 1 Guijuelo
18:30 Real Madrid Ca. 3 - 2 Valladolid B
 SPAIN4  Spain - Segunda B Gr. 2
15:00 SCD Durango 1 - 1 CD Vitoria
16:00 SD Leioa 0 - 0 Amorebieta
16:30 Mirandes 4 - 1 CD Calahorra
16:30 UD Logrones 2 - 1 Ath. Bilbao B
17:00 Arenas Club 1 - 1 Sporting B
18:00 Racing 1 - 0 Barakaldo
 SPAIN5  Spain - Segunda B Gr. 3
16:00 Villarreal B 3 - 3 CF Peralada
 SPAIN6  Spain - Segunda B Gr. 4
15:00 Granada B 1 - 2 Sevilla At.
 SPAIN7  Spain - Primera div. Women
10:30 Valencia W 0 - 0 Athletic Club W
11:00 Atletico Ma. W 6 - 1 F. Albacete W
13:00 Espanyol W 2 - 1 Levante W
 SWITZERLAND  Switzerland - Super League
18:00 Neuchâtel Xamax 0 - 2 FC Basel
18:00 Sion 2 - 2 St. Gallen
 SWITZERLAND2  Switzerland - Challenge League
16:00 Rapperswil-Jona 2 - 0 Schaffhausen
16:30 SC Kriens 0 - 3 Servette
17:30 Chiasso 1 - 1 Winterthur
 THAILAND  Thailand - Thai League 1
10:45 Chainat Hor. 0 - 0 Suphanburi
11:00 PTT Rayong FC 0 - 1 Nakhon Ratch.
12:00 Buriram Utd 2 - 2 Chonburi
13:00 Pattaya Utd 3 - 2 Chiangmai FC
 TUNISIA  Tunisia - Ligue Professionnelle 1
13:00 CA Bizertin 1 - 0 AS de Gabès
 TURKEY  Turkey - Super Lig
10:30 Sivasspor 1 - 2 Antalyaspor
13:00 Alanyaspor 3 - 0 Kasimpasa
 TURKEY2  Turkey - 1. Lig
10:30 Boluspor 0 - 1 Adanaspor
13:00 Adana Demirspor 3 - 0 Altinordu
13:00 Genclerbirligi 2 - 1 Umraniyespor
 TURKEY3  Turkey - 2. Lig White Group
10:30 Hacettepe 2 - 2 Sancaktepe
10:30 Sariyer 1 - 2 Eyupspor
 TURKEY4  Turkey - 2. Lig Red Group
10:30 Fatih Karag. 2 - 1 Zong. Komurspor
10:30 Menemen Bel. 2 - 1 Fethiyespor
 TURKEY5  Turkey - 3. Lig Group 1
10:30 Tepecikspor 1 - 2 Ergene Velim.
 TURKEY6  Turkey - 3. Lig Group 2
10:30 Sultanbeyli Bld 1 - 0 Osmaniyespor
 UAE  UAE - Pro League
13:30 Ajman 3 - 0 Al Fujairah SC
16:15 Al Ain 2 - 1 Al Nasr Dubai
 UKRAINE  Ukraine - Premier League
12:00 Mariupol 2 - 1 Olimpik Donetsk
15:00 FC Lviv 0 - 1 Chorn. Odessa
 UKRAINE3  Ukraine - U21 League
10:00 Arsenal K. U21 1 - 2 Desna Ch. U21
11:00 Vorskla U21 0 - 0 Karpaty U21
 VENEZUELA  Venezuela - Primera Div. - Apertura
19:00 LALA FC - Carabobo  
20:00 Metropolitanos - Portuguesa  
21:00 Aragua - Est. Merida  
 VIETNAM  Vietnam - V League
09:30 Song Lam Nghe 2 - 0 Quang Nam
10:00 Khanh Hoa 1 - 4 Hoang Anh Gia
12:00 Ha Noi T&T 5 - 0 Than Quang Ninh
 WALES  Wales - Premier League
14:30 Aberystwyth 2 - 0 Cardiff MU
14:30 Carmarthen 0 - 1 Cefn Druids
14:30 Llandudno 4 - 2 Llanelli Town
19:30 Barry Town - Connah's Quay