ENGLAND  England - Premier League
16:00 Newcastle Utd 1 - 2 Wolverhampton
 ITALY  Italy - Serie A
11:30 Sassuolo 3 - 3 Fiorentina
14:00 Empoli 2 - 1 Bologna
14:00 Parma 1 - 1 Chievo
14:00 Udinese 1 - 3 Atalanta
17:00 Genoa 1 - 1 SPAL
19:30 AC Milan 0 - 0 Torino
 SPAIN  Spain - Primera Division
11:00 Eibar 4 - 4 Levante
15:15 Huesca 0 - 1 Real Madrid
17:30 Real Sociedad 1 - 2 Valladolid
19:45 Real Betis 2 - 0 Rayo Vallecano
 FRANCE  France - Ligue 1
14:00 Strasbourg 2 - 2 Caen
16:00 Lille 1 - 1 Reims
20:00 Saint-Etienne pp. Marseille
 GERMANY  Germany - Bundesliga
14:30 FSV Mainz 1 - 1 Hannover 96
17:00 Moenchengladb. 3 - 0 Stuttgart
 NETHERLANDS  Netherlands - Eredivisie
11:15 FC Utrecht 3 - 1 Heracles Almelo
13:30 FC Emmen 1 - 4 Feyenoord
13:30 VVV 0 - 0 FC Groningen
15:45 NAC Breda 2 - 1 Vitesse Arnhem
 PORTUGAL  Portugal - Primeira Liga
15:00 Moreirense 0 - 1 Santa Clara
15:00 Nacional 0 - 0 Boavista
17:30 Guimaraes 3 - 2 Rio Ave
20:00 Sporting CP 4 - 1 Aves
 ALBANIA  Albania - Super League
12:30 FC Kamza 1 - 0 Luftetari
16:00 Flamurtari 1 - 0 KF Laci
 ARGENTINA  Argentina - Primera Division
00:30 Godoy Cruz 1 - 1 Independiente
22:20 Argentinos Jrs 1 - 2 Aldosivi
22:20 Boca Juniors pp. Atl. Tucuman
22:35 Gimnasia 2 - 2 Huracan
 ARGENTINA2  Argentina - Primera B Nacional
20:00 Gimnasia Jujuy 2 - 0 Brown Adrogue
21:00 Gimnasia Men. 2 - 1 Atl. Rafaela
23:00 Instituto 1 - 1 Quilmes
 ARGENTINA4  Argentina - Primera C
20:00 Dep. Armenio 1 - 2 Vict. Arenas
 AUSTRALIA  Australia - A-League
06:00 Newcastle Jets 2 - 0 Brisbane Roar
 AUSTRIA  Austria - Bundesliga
13:30 Hartberg 2 - 2 W. Innsbruck
13:30 Mattersburg 2 - 1 Austria Wien
16:00 Rapid Wien 0 - 0 Sturm Graz
 AZERBAIDJAN  Azerbaidjan - Premier League
12:00 Sabah Baku 1 - 2 Inter Baku
13:00 Zira FK 0 - 6 Qarabag
13:30 Sabail 0 - 0 Gabala
15:30 Neftchi 0 - 0 Sumgayit
 BELGIUM  Belgium - First Division A
13:30 Cercle Brugge 0 - 3 Antwerp
17:00 Anderlecht 1 - 1 Charleroi
19:00 Gent 2 - 0 Eupen
 BOLIVIA  Bolivia - Primera Div. - Clausura
19:00 Real Potosi 1 - 2 Royal Pari
21:15 San Jose 5 - 0 Oriente
23:30 Destroyers 0 - 2 Bolivar
23:30 Guabira 3 - 0 Aurora
 BULGARIA  Bulgaria - 1st league
10:30 Septemvri Sofia 2 - 1 Dunav Ruse
13:00 Vereya 0 - 1 CSKA Sofia
15:30 Ludogorets 2 - 0 Slavia Sofia
 CROATIA  Croatia - 1st league
14:00 Inter Zapresic 0 - 2 Dinamo Zagreb
16:30 Gorica 1 - 2 Osijek
 CYPRUS  Cyprus - Division 1
14:00 Anorthosis 3 - 1 Doxa Katokopia
16:00 APOEL Nicosia 4 - 0 Nea Salamis
 CZECHREPUBLIC  CzechRepublic - 1st league
16:00 Sparta Prague 0 - 1 Teplice
 DENMARK  Denmark - Superligaen
11:00 Vendsyssel 0 - 1 Randers FC
13:00 Aalborg BK 2 - 4 AC Horsens
15:00 FC Kobenhavn 3 - 0 Esbjerg
17:00 Vejle BK 1 - 2 Brondby IF
 EGYPT  Egypt - Premier League
17:00 Al Ahly Cairo 2 - 0 El Geish
 ENGLAND13  England - PL 2 Div. 2
12:00 Sunderland U23 0 - 1 Wolves U23
 ENGLAND14  England - WSL 1 Women
12:15 Man. City W 1 - 0 Birmingham W
14:00 Everton W 0 - 2 Bristol City W
14:00 Reading W 2 - 2 Liverpool W
14:30 Brighton & H. W 0 - 4 Chelsea W
15:00 Yeovil Town W 0 - 5 West Ham W
 GERMANY2  Germany - 2. Bundesliga
12:30 Bielefeld 1 - 1 Sandhausen
12:30 Dynamo Dresden 0 - 2 Holstein Kiel
12:30 Magdeburg 1 - 1 Union Berlin
 GERMANY3  Germany - 3. Liga
12:00 Lotte 0 - 0 Unterhaching
13:00 Aalen 3 - 3 Energie Cottbus
 GERMANY4  Germany - Regionalliga Nord
12:00 Hamburger SV B 2 - 0 Holstein Kiel B
13:00 Norderstedt 1 - 6 Wolfsburg B
13:00 VfB Oldenburg pp. Hannover B
 GERMANY5  Germany - Regionalliga Nordost
12:30 Auerbach pp. RW Erfur
12:30 Berliner AK 4 - 4 Union Fuerst.
12:30 Lok. Leipzig 0 - 0 Viktoria Berlin
 GERMANY9  Germany - Oberliga Baden-W.
13:00 Stut. Kickers B 1 - 0 Reutlingen
 GERMANY11  Germany - Oberliga Niederrhein
13:15 Homberg 5 - 0 Jahn Dinslaken
13:15 Speldorf 3 - 6 Ger. Ratingen
14:00 Bocholt 2 - 0 Düsseldorf West
14:00 Hilden 2 - 0 FC Kleve
14:00 SC Velbert 1 - 1 SW Essen
14:00 Schonnebeck 1 - 3 SSVg Velbert
14:00 TuRU Düsseldorf 0 - 0 FSV Duisburg
14:00 Union Nettetal 0 - 3 SF Baumberg
14:30 Monheim 2 - 2 Meerbusch
 GERMANY12  Germany - Oberliga Westfalen
13:30 Brünninghausen 2 - 2 Holzwickeder Sp
13:30 Ennepetal 0 - 1 Rot Weiss Ahlen
13:30 Erndtebrück 0 - 0 SV Schermbeck 1
13:30 FCE Rheine pp. 1. FC Gievenbec
13:30 Hammer pp. Gütersloh
13:30 Schalke 04 B 0 - 3 ASC Dortmund
13:30 Sprockhövel 3 - 3 Sport. Siegen
14:15 TuS Haltern 3 - 1 Westfalia Rhyn.
 GERMANY13  Germany - Oberliga NOFV Nord
12:00 Stendal pp. SC Staaken
 GERMANY14  Germany - Oberliga NOFV Sud
12:00 VFC Plauen 1 - 1 Nordhausen B
 GERMANY16  Germany - Oberliga Bremen
10:00 Geestemünde 0 - 2 SFL Bremerhaven
13:00 Hastedt 1 - 6 Schwachhausen
13:00 Leher TS 1 - 3 Blumenthaler
 GERMANY19  Germany - Oberliga Mittelrhein
13:30 Bergisch Gladb. 2 - 1 Freialdenhoven
13:30 FC Düren 1 - 1 SV Breinig
13:30 TSC Euskirchen pp. Wegberg-Beeck
13:45 BW Friesdorf 1 - 0 Alfter
13:45 SSV Merten 1 - 1 Siegburger SV
14:45 VfL Vichttal 2 - 0 Arnoldsweiler
 GERMANY23  Germany - Frauen Bundesliga
10:00 FFC Frankfurt W 2 - 6 Wolfsburg W
10:00 Werder Bremen W 5 - 0 Moenchengla. W
13:00 Bayern Munich W 8 - 0 Leverkusen W
13:00 Freiburg W 2 - 2 SC Sand W
13:00 SGS Essen W 6 - 0 Duisburg W
13:00 T. Potsdam W 1 - 1 Hoffenheim W
 GREECE  Greece - Super League
13:30 Xanthi 1 - 1 Olympiakos
15:15 OFI Crete 3 - 1 Panathinaikos
17:00 Atromitos 4 - 2 Aris Saloniki
17:30 PAOK Saloniki 2 - 1 AEL Larissa
 GREECE2  Greece - Football League
12:00 Volos NFC 3 - 1 Platanias
12:30 Kissamikos 2 - 3 Aiginiakos
13:00 Aittitos Spata 0 - 0 Sparta
13:00 Apollon Larissa 0 - 0 Doxa Dramas
13:00 Iraklis 0 - 1 Karaiskakis
13:00 Panachaiki 1 - 1 Apollon Pontou
13:00 Trikala 2 - 0 Irodotos
 HONGKONG  HongKong - Premier League
06:30 Hoi King SA 0 - 0 Yuen Long
 INDIA  India - Super League
14:00 Bengaluru 1 - 1 Mumbai City
 INDIA2  India - I-League
11:30 Churchill Br. 4 - 1 Aizawl FC
 INDONESIA  Indonesia - Liga 1
08:30 Arema 2 - 1 Sriwijaya FC
08:30 Persija Jakarta 2 - 1 Mitra Kukar
08:30 Persipura Jay. 0 - 2 Perseru Serui
08:30 PSM Makassar 5 - 1 PSMS
08:30 Pusam. Borneo 1 - 3 PS TIRA
 ISRAEL  Israel - Ligat HaAl
17:00 Hapoel Raanana 0 - 3 Hapoel Haifa
18:15 Maccabi Netanya 1 - 0 Hapoel Hadera
 ITALY2  Italy - Serie B
14:00 Cremonese 0 - 0 Cittadella
14:00 Livorno 3 - 1 Foggia
20:00 Benevento 0 - 1 Hellas Verona
 ITALY3  Italy - Serie C - Group A
13:30 Arezzo 1 - 1 Alessandria
13:30 Carrarese 2 - 1 Pistoiese
13:30 Juventus-U23 1 - 3 Pisa
13:30 Novara 2 - 2 Lucchese
13:30 Olbia pp. Siena
13:30 Piacenza 3 - 1 Arzachena
15:30 Pro Patria 1 - 1 Gozzano
17:30 Albissola 0 - 1 Virtus Entella
17:30 Pontedera 2 - 1 Pro Piacenza
 ITALY4  Italy - Serie C - Group B
13:30 Sambenedettese 1 - 0 Sudtirol
 ITALY5  Italy - Serie C - Group C
13:30 Cavese 1 - 1 Potenza
15:30 Bisceglie 1 - 0 Catania
15:30 Casertana 0 - 1 Monopoli
15:30 Matera 3 - 1 Rende
15:30 Vibonese 1 - 1 Siracusa
17:30 Virtus Francavi 0 - 1 Catanzaro
19:30 Sicula Leonzio 1 - 2 Reggina
 ITALY6  Italy - Primavera 1
09:00 Palermo-U19 1 - 1 Sassuolo-U19
 JAMAICA  Jamaica - Premier League
20:00 Montego Bay 0 - 0 Tivoli Gardens
20:00 Mount Pleasant 2 - 0 UWI Pelicans
20:00 Portmore Utd 1 - 1 Harbour View
22:00 Cavalier 0 - 0 Reno FC
 MALTA  Malta - Premier League
13:00 Gzira United 3 - 3 Mosta
15:00 Hibernians 2 - 0 Senglea Ath.
 MONTENEGRO  Montenegro - First League
12:00 FK Iskra 0 - 0 Buducnost
 MOROCCO  Morocco - Botola Pro
14:00 Youssoufia Berr 1 - 2 Ittihad Tanger
16:00 Rapide Oued Z. 0 - 1 Hassania Agadir
16:00 Wyd. Casablanca 1 - 0 FAR Rabat
 NETHERLANDS3  Netherlands - Tweede Divisie
13:30 Lienden 0 - 3 AFC
 NETHERLANDS5  Netherlands - Derde d. Zondag
13:00 ADO 20 3 - 1 Quick 20
13:00 HV & CV Quick 3 - 1 Blauw Geel
13:00 JVC Cuijk 1 - 1 EVV
13:00 USV Hercules pp. VV Goes
13:00 Westlandia 0 - 2 VV TEC
13:30 HSC 21 1 - 1 OFC Oostzaan
13:30 Oss '20 2 - 0 HBS
13:30 UNA 5 - 0 Dongen
 NEWZEALAND  NewZealand - Premiership
00:00 Hawkes Bay Utd 3 - 2 Southern Utd
01:00 Canterbury Utd 2 - 1 Waitakere Utd
01:45 Hamilton Wand. 3 - 1 Wellington P.
03:35 Eastern Suburbs 0 - 0 Tasman Utd
 POLAND  Poland - Ekstraklasa
14:30 Gornik Zabrze 1 - 3 Miedz Legnica
17:00 Lechia Gdansk 0 - 0 Legia Warsaw
 POLAND2  Poland - 1. Liga
13:00 Wigry Suwalki pp. Odra Opole
 PORTUGAL2  Portugal - Segunda Liga
11:15 Penafiel 3 - 2 Guimarães B
15:00 Arouca 0 - 1 Varzim
15:00 Braga B 6 - 1 Mafra
15:00 Oliveirense 1 - 2 Pacos Ferreira
 ROMANIA  Romania - Liga 1
12:00 CSM Poli Iasi 1 - 0 Dunarea C.
15:00 Astra Giurgiu 3 - 1 Concordia Ch.
 RUSSIA  Russia - Premier League
11:00 Dinamo Moscow 4 - 0 Ural
13:30 FC Krasnodar 1 - 1 Ufa
16:00 Zenit 1 - 2 Rubin Kazan
 SCOTLAND  Scotland - Premiership
13:30 Dundee FC 1 - 1 Rangers
 SERBIA  Serbia - Super Liga
12:00 Dinamo Vranje 1 - 2 Vozdovac
12:00 FK Macva Sabac 1 - 2 FK Radnik
12:00 FK Zemun 0 - 3 Mladost Lucani
12:00 Radnicki Nis 3 - 0 FK Spartak
16:00 FK Backa 0 - 0 Vojvodina
16:00 Proleter 0 - 0 Cukaricki
16:00 RAD Belgrade 0 - 3 Partizan
 SLOVENIA  Slovenia - 1st SNL
12:00 NŠ Mura 0 - 0 Triglav
15:00 Aluminij 4 - 1 NK Celje
 SPAIN2  Spain - Segunda Division
11:00 Alcorcon 0 - 1 Reus
15:00 Cadiz 1 - 0 Rayo Majad.
17:00 Elche 0 - 0 Sporting Gijon
19:00 Lugo 4 - 2 Las Palmas
19:30 Zaragoza 0 - 0 Cordoba
 SPAIN3  Spain - Segunda B Gr. 1
10:30 Valladolid B 1 - 0 Burgos
11:00 Atletico M. B 1 - 1 Coruxo
11:00 Celta Vigo B 1 - 0 Fuenlabrada
11:00 Las Palmas B 2 - 2 Rapido Bouzas
11:00 SADCF Internaci 0 - 2 Ponferradina
15:30 Navalcarnero 1 - 1 CF Salmantino
16:00 Leonesa 1 - 0 Guijuelo
16:00 Pontevedra 3 - 1 Union Adarve
 SPAIN4  Spain - Segunda B Gr. 2
11:00 Real Sociedad B 4 - 2 CD Vitoria
11:00 Sporting B 3 - 1 Ath. Bilbao B
16:00 Barakaldo 1 - 0 Gimnástica Torr
16:00 Izarra 3 - 2 SD Gernika
16:00 Mirandes 1 - 0 UD Logrones
16:00 Racing 2 - 0 SD Leioa
16:00 UP Langreo 2 - 0 Tudelano
 SPAIN5  Spain - Segunda B Gr. 3
11:00 Alcoyano 0 - 0 SD Ejea
11:00 Ebro 0 - 0 Olot
11:00 Valencia B 1 - 1 Atl. Baleares
15:30 Teruel 0 - 4 Espanyol B
16:00 Badalona 1 - 2 Barcelona B
16:00 Lleida 3 - 0 Conquense
16:15 Castellón 0 - 1 Sabadell
17:00 Hercules 1 - 0 CF Peralada
18:00 UD Cornella 2 - 0 Villarreal B
 SPAIN6  Spain - Segunda B Gr. 4
10:30 Almería B 1 - 3 Real Murcia
10:30 Sevilla At. 0 - 0 Sanluqueno
11:00 Atlético Malagu 2 - 2 CD Badajoz
11:00 Don Benito 0 - 1 Marbella
11:00 FC Jumilla 0 - 0 UD Ibiza-Eiviss
11:00 Granada B 4 - 1 CF Talavera de
11:00 Melilla 0 - 0 Villanovense
11:00 UCAM Murcia 3 - 0 El Ejido
16:00 Linense 2 - 0 Recreativo
17:00 Cartagena 2 - 0 San Fernando
 SPAIN7  Spain - Primera div. Women
10:00 Rayo W 1 - 1 EDF Logrono
11:00 F. Albacete W 1 - 3 Granadilla W
11:00 Real Betis W 2 - 1 Real Sociedad W
11:00 Sport. Huelva W 2 - 0 Málaga CF W
11:30 Athletic Club W 6 - 0 Sevilla FC W
12:30 FC Barcelona W 7 - 0 Madrid CFF W
15:00 Atletico Ma. W 3 - 1 Espanyol W
17:30 Levante W 0 - 0 Valencia W
 SWITZERLAND  Switzerland - Super League
15:00 FC Basel 2 - 0 FC Zürich
15:00 Grasshopper 2 - 3 Luzern
15:00 Lugano 2 - 2 Sion
 SWITZERLAND2  Switzerland - Challenge League
14:00 Winterthur 0 - 0 Wil
 TUNISIA  Tunisia - Ligue Professionnelle 1
13:00 AS de Gabès 3 - 1 Étoile du Sahel
13:00 ES Tunis pp. Club Africain
13:00 US Tataouine 2 - 1 Stade Gabésien
 TURKEY  Turkey - Super Lig
10:30 Erzurum BB 1 - 3 Yeni Malatyaspo
13:00 Bursaspor 0 - 2 Antalyaspor
16:00 Akhisar Belediy 3 - 0 Fenerbahce
 TURKEY2  Turkey - 1. Lig
10:30 Hatayspor 2 - 0 Boluspor
10:30 Umraniyespor 2 - 1 Elazigspor
13:00 Denizlispor 0 - 0 Genclerbirligi
16:00 Eskisehirspor 1 - 0 Altay
 TURKEY3  Turkey - 2. Lig White Group
10:00 Bodrumspor 1 - 0 Gumushanespor
10:00 Gaziantepspor 1 - 4 Sancaktepe
10:30 Bayrampasa 0 - 1 Sakaryaspor
10:30 Inegolspor 0 - 1 Eyupspor
10:30 Kastamonuspor 1 - 0 Amed Sportif
10:30 Nigde Bld. 1 - 0 Ankara Demirspo
 TURKEY4  Turkey - 2. Lig Red Group
10:00 Sanliurfaspor 2 - 0 Menemen Bel.
10:30 An. Selcukspor 1 - 1 Tokatspor
10:30 Bandirmaspor 1 - 2 Tuzlaspor
10:30 Bugsasspor 2 - 2 Zong. Komurspor
10:30 Etimesgut Bel. 2 - 0 Sivas Belediye
10:30 Fatih Karag. 4 - 2 Darica G.Birlig
10:30 Manisa BB 4 - 0 Kahramanmar.
10:30 Tarsus Idman Yu 2 - 1 Kirklarelispor
 TURKEY5  Turkey - 3. Lig Group 1
10:00 Batman Petr. 2 - 1 Tire 1922 Spor
10:00 Düzyurtspor 1 - 2 Nevsehirspor
10:00 Erzin Bld. 2 - 2 Nazilli
10:00 Yomraspor 2 - 1 Kozan Bld.
10:30 Erbaaspor 1 - 1 Silivrispor
10:30 Ergene Velim. 1 - 1 Gebzespor
10:30 Sile Yildizspor 5 - 0 Karakopru
10:30 Tepecikspor 1 - 0 Artvin Hopaspor
 TURKEY6  Turkey - 3. Lig Group 2
10:00 Elaziz Bld. 1 - 0 Van Büyüksehir
10:00 Ofspor 1 - 1 Kizilcabölüksp.
10:00 Pazarspor 1 - 2 Altindag Bld.
10:00 Yeni Orduspor 1 - 0 Alibeyköyspor
10:30 Adiyamanspor 3 - 0 Kemerspor 2003
10:30 Bergama Bld. 3 - 3 Kirsehir Beled.
10:30 Çatalcaspor 4 - 2 Erokspor
10:30 Düzcespor 0 - 2 Osmaniyespor
 TURKEY7  Turkey - 3. Lig Group 3
10:00 Bayburt Özel 2 - 1 Ankara Adl.
10:00 Cizrespor 0 - 0 24 Erzincanspor
10:00 Diyarbekirspor 1 - 1 Trabzon
10:30 Bagcilarspor 1 - 0 Fatsa Beled.
10:30 Çorum Beled. 4 - 1 Karacabey
10:30 Kocaelispor 2 - 0 Muglaspor
10:30 Payasspor 1 - 1 Halide Edip A.
10:30 Serik Beled. 1 - 0 Gölcükspor
 UGANDA  Uganda - Premier League
13:00 Vipers SC 1 - 0 Police FC
 UKRAINE  Ukraine - Premier League
12:00 Olimpik Donetsk 1 - 1 Desna
15:00 Olexandria 1 - 2 FC Lviv