CUP-ENGLAND2  England - League Cup
16:30 Chelsea - Manchester City  
 ENGLAND  England - Premier League
14:05 Arsenal - Southampton  
14:05 Manchester Utd - Liverpool  
 ITALY  Italy - Serie A
11:30 Sampdoria - Cagliari  
14:00 Bologna - Juventus  
14:00 Chievo - Genoa  
14:00 Sassuolo - SPAL  
17:00 Parma - Napoli  
19:30 Fiorentina - Inter Milan  
 SPAIN  Spain - La Liga
11:00 Leganes - Valencia  
15:15 Atletico Madrid - Villarreal  
17:30 Valladolid - Real Betis  
19:45 Levante - Real Madrid  
 FRANCE  France - Ligue 1
14:00 Montpellier - Reims  
14:00 Nantes - Bordeaux  
14:00 Toulouse - Caen  
16:00 Rennes - Marseille  
20:00 Monaco - Lyon  
 GERMANY  Germany - Bundesliga
14:30 Hannover 96 - Frankfurt  
17:00 Dortmund - Leverkusen  
 NETHERLANDS  Netherlands - Eredivisie
11:15 ADO Den Haag - Ajax Amsterdam  
13:30 FC Emmen - Vitesse Arnhem  
13:30 PSV Eindhoven - Feyenoord  
15:45 Willem II - AZ Alkmaar  
 PORTUGAL  Portugal - Primeira Liga
15:30 Santa Clara - Nacional  
17:30 Boavista - Rio Ave  
 ALBANIA  Albania - Super League
13:00 Kastrioti Krujë - KF Laci  
13:00 Kukesi - FC Kamza  
 ARGENTINA  Argentina - Primera Division
00:30 Independiente - Racing Club  
20:10 River Plate - San Martin T.  
22:20 Atl. Tucuman - Argentinos Jrs  
22:20 Estudiantes - T. de Córdoba  
 ARGENTINA2  Argentina - Primera B Nacional
00:00 Atletico Mitre - Brown Adrogue  
20:00 Arsenal S. - Los Andes  
20:00 Deportivo Moron - Quilmes  
20:00 Gimnasia Jujuy - Club Olimpo  
21:00 Gimnasia Men. - Platense  
 ARGENTINA3  Argentina - Primera B Metro.
20:00 Flandria - Atlanta  
 ARGENTINA4  Argentina - Primera C
20:00 El Porvenir - San Martín B.  
20:00 Gen. Lamadrid - Dock Sud  
 ARGENTINA5  Argentina - Primera D
20:00 CSR Espanol - Deportivo Muníz  
20:00 Puerto Nuevo - Yupanqui  
 AUSTRALIA  Australia - A-League
06:00 Newcastle Jets - Adelaide Utd  
08:00 Western Sydney - Perth Glory  
 AUSTRALIA4  Australia - NPL Queensland
06:00 Sunshine Coast - Bri. Roar Youth  
08:00 Olympic FC - SWQ Thunder  
 AUSTRALIA9  Australia - Brisbane
07:00 Taringa Rovers - North Pine  
 AUSTRIA  Austria - Bundesliga
13:30 Hartberg - St. Polten  
13:30 Mattersburg - Sturm Graz  
16:00 Rapid Wien - Salzburg  
 AUSTRIA2  Austria - 2. Liga
09:30 Ried SV - Vorwarts Steyr  
 AZERBAIDJAN  Azerbaidjan - Premier League
12:00 Neftchi - Sabail  
14:30 Sumgayit - Zira FK  
 BELGIUM  Belgium - First Division A
13:30 Anderlecht - Club Brugge  
17:00 KRC Genk - Antwerp  
19:00 Sint-Truiden - Charleroi  
 BOLIVIA  Bolivia - Primera Div. - Apertura
19:00 Wilstermann - Guabira  
20:00 Bolivar - Royal Pari  
21:15 Nacional Potosi - Oriente  
23:30 Destroyers - Sport Boys  
 BOSNIA  Bosnia-Herzegovina - Premier Liga
13:30 Rad. Bijeljina - Zeljeznicar  
16:00 Siroki Brijeg - Zrinjski Mostar  
 BRAZIL5  Brazil - Campeonato Catarinense
20:00 Figueirense - Criciuma  
20:00 Marcílio Dias - Chapecoense  
22:00 Hercílio Luz - Atlético Tubara  
 BRAZIL6  Brazil - Campeonato Gaucho
20:00 Aimoré - Novo Hamburgo  
20:00 Avenida - Internacional  
20:00 Caxias - Pelotas  
 BRAZIL7  Brazil - Campeonato Mineiro
14:00 Tupynambás - Guarani MG  
20:00 Atletico MG - Villa Nova MG  
20:00 Boa EC - America MG  
22:00 URT - Cruzeiro  
 BRAZIL8  Brazil - Campeonato Goiano
18:30 Iporá - Anapolina  
18:30 Novo Horizonte - Goianésia  
19:00 Gremio Anápolis - CRAC  
20:00 Vila Nova - Goias  
 BULGARIA  Bulgaria - 1st league
11:00 Levski Sofia - CSKA Sofia  
13:45 OFK Etar - Lok. Plovdiv  
16:00 Beroe - Dunav Ruse  
 CHILE  Chile - Primera Division
20:30 Palestino - Huachipato  
23:30 U. Catolica - Iquique  
 CHILE2  Chile - Primera B
00:00 Rangers - Dep. Copiapo  
21:00 Nublense - S. Morning  
 COLOMBIA  Colombia - Primera A - Apertura
00:30 Rionegro Aguil. - America de Cali  
20:30 Unión Magdalena - Atl. Nacional  
22:00 Ind. Medellin - Deportivo Cali  
22:30 Once Caldas - Deportes Tolima  
 COLOMBIA3  Colombia - Primera B - Apertura
16:30 Universitario - Atlético  
20:00 Orsomarso SC - Valledupar  
20:30 Cortulua - Fortaleza  
20:30 Real Cartagena - Dep. Quindío  
20:30 Real Santander - Tigres  
 COSTARICA2  Costa Rica - Primera Div. - Clausura
00:00 Alajuelense - Santos DG  
17:00 Cartagines - AD Grecia  
19:30 Carmelita - Zeledon  
22:00 Universidad CR - Guadalupe  
 CROATIA  Croatia - 1st league
14:00 NK Istra - Lokomotiva Z.  
16:30 Dinamo Zagreb - Osijek  
 CYPRUS  Cyprus - Division 1
14:00 Nea Salamis - Alki Oroklini  
15:00 Apollon - APOEL Nicosia  
16:00 AEK Larnaka - Enosis Neon Par  
 CZECHREPUBLIC  Czech Republic - 1st league
16:00 Sparta Prague - Banik Ostrava  
 DENMARK  Denmark - Superligaen
11:00 Hobro IK - Esbjerg  
13:00 AC Horsens - Odense BK  
15:00 AGF Aarhus - FC Midtjylland  
17:00 Brondby IF - Randers FC  
 ECUADOR  Ecuador - Liga Pro
00:30 Técnico Univers - Macara  
19:00 Aucas - U. Catolica  
21:15 Barcelona SC - Mushuc Runa  
23:30 El Nacional - Delfin SC  
 ELSALVADOR2  El Salvador - Primera Div. - Clausura
00:30 Chalatenango - Jocoro FC  
01:00 Alianza FC - Isidro Metapan  
01:00 Firpo - CD Sonsonate  
21:00 CD FAS - Santa Tecla  
21:15 Mun. Limeno - Pasaquina  
 ENGLAND3  England - League One
12:00 Luton Town - Coventry City  
 FYRMACEDONIA  FYR Macedonia - First League
13:00 Belasica - Akad. Pandev  
13:00 Makedonija GjP - Shkendija  
13:00 Rabotnicki - Sileks  
13:00 Renova - Vardar  
13:00 Shkupi - Pobeda  
 GERMANY2  Germany - 2. Bundesliga
12:30 Erzgebirge Aue - MSV Duisburg  
12:30 Magdeburg - Paderborn  
12:30 Regensburg - Hamburger SV  
 GERMANY3  Germany - 3. Liga
12:00 Kaiserslautern - Zwickau  
13:00 Wehen - Würzburger K.  
 GERMANY4  Germany - Regionalliga Nord
13:00 FC Germania - VfB Oldenburg  
13:00 Holstein Kiel B - Havelse  
13:00 St. Pauli B - Lupo-Martini  
13:00 VfL Oldenburg - Lüneburger  
 GERMANY5  Germany - Regionalliga Nordost
12:30 Bischofswerdaer - Nordhausen  
12:30 Ger. Halberstad - Altglienicke  
12:30 Meuselwitz - Oberlausitz  
12:30 RW Erfur - Berliner AK  
12:30 Union Fuerst. - Optik Rathenow  
12:30 Viktoria Berlin - Hertha Berlin B  
 GERMANY6  Germany - Regionalliga West
14:00 Düsseldorf B - Dortmund B  
 GERMANY7  Germany - Regionalliga Südwest
13:00 Stuttgart B - Elversberg  
 GERMANY8  Germany - Regionalliga Bayern
12:00 Bayern Munich B - Ingolstadt B  
 GERMANY10  Germany - Oberliga Hamburg
09:45 HEBC Hamburg - Barmbek-Uhl.  
12:00 Dassendorf - Süderelbe  
13:00 Altona - Pinneberg  
13:00 Niendorfer TSV - Concordia  
13:00 Rugenbergen - Buchholz  
13:30 FC Teutonia - Wedeler TSV  
14:00 TSV Sasel - Condor Hamburg  
 GERMANY11  Germany - Oberliga Niederrhein
14:00 FC Kleve - Speldorf  
14:00 Ger. Ratingen - Homberg  
14:00 Meerbusch - TuRU Düsseldorf  
14:00 SSVg Velbert - Bocholt  
14:00 SW Essen - SF Baumberg  
14:30 Düsseldorf West - Union Nettetal  
14:30 FSV Duisburg - SC Velbert  
14:30 Monheim - Hilden  
 GERMANY12  Germany - Oberliga Westfalen
14:00 1. FC Gievenbec - Schalke 04 B  
14:00 FCE Rheine - Ennepetal  
14:00 Gütersloh - SV Schermbeck 1  
14:00 Holzwickeder Sp - Sport. Siegen  
14:00 Paderborn B - TuS Haltern  
14:00 Rot Weiss Ahlen - Erndtebrück  
14:00 Westfalia Rhyn. - Sprockhövel  
 GERMANY13  Germany - Oberliga NOFV Nord
12:00 Altlüdersdor - Hansa Rostock B  
12:00 SC Staaken - TB Berlin  
13:00 Zehlendorf - Brandenburger  
13:30 Blau-W. Berlin - Strausberg  
 GERMANY14  Germany - Oberliga NOFV Sud
12:00 Inter Leipzig - Luckenwalde  
12:00 Nordhausen B - VfL Halle  
12:00 Wismut Gera - Krieschow  
 GERMANY15  Germany - Oberliga Hessen
13:30 Ginsheim - FC Gießen  
 GERMANY16  Germany - Oberliga Bremen
14:00 Leher TS - Hastedt  
14:00 Schwachhausen - BTS Neustadt  
14:00 Vatan Sport - Habenhaus  
 GERMANY17  Germany - Oberliga Niedersachsen
13:00 Eintr. Northeim - Delmenhorst  
14:00 Bersenbruck - B. Hildesheim  
14:00 FC Hagen / U. - Gifhorn  
14:00 HSC Hannover - Cloppenburg  
14:00 TB Uphusen - Spelle-Venhaus  
14:00 VfL Oythe - Heeslinger SC  
 GERMANY19  Germany - Oberliga Mittelrhein
14:00 Alfter - Deutz  
14:00 Bergisch Gladb. - Siegburger SV  
14:15 BW Friesdorf - FC Hürth  
14:15 SSV Merten - Frechen  
14:30 VfL Vichttal - Wegberg-Beeck  
 GERMANY23  Germany - Frauen Bundesliga
10:00 SC Sand W - FFC Frankfurt W  
13:00 Hoffenheim W - Bayern Munich W  
13:00 Wolfsburg W - Werder Bremen W  
 GREECE  Greece - Super League
13:00 Panionios - Panathinaikos  
17:00 Lamia - AEL Larissa  
17:30 PAOK Saloniki - Aris Saloniki  
 GREECE2  Greece - Football League
13:00 Aiginiakos - Iraklis  
13:00 Apollon Pontou - Volos NFC  
13:00 Karaiskakis - Irodotos  
13:00 Kerkyra - Aittitos Spata  
13:00 Kissamikos - Trikala  
 GUATEMALA2  Guatemala - Liga Nacional - Clausura
00:00 Comunicaciones - Antigua GFC  
02:00 Xelaju - Guastatoya  
17:00 Sanarate - Municipal  
18:00 Malacateco - Dep. Petapa  
19:30 Dep. Chiantla - Iztapa  
 HONDURAS2  Honduras - Liga Nacional - Clausura
01:00 Real Espana - UPNFM  
01:15 H. Progreso - Marathon  
21:00 Real de Minas - Olimpia  
21:30 Vida - Platense  
22:00 Motagua - Juticalpa  
 HONGKONG  Hong Kong - Premier League
06:30 Hoi King SA - Dreams Sports C  
09:30 Yuen Long - Guangz. R&F U19  
 INDIA  India - Super League
14:00 Pune City - Delhi Dynamos  
 INDIA2  India - I-League
08:30 Indian Arrows - Real Kashmir F.  
11:30 Chennai City - Mohun Bagan  
 IRAN  Iran - Pro League
12:30 Saipa - Tractor Sazi  
12:30 Sepahan - Zob Ahan  
15:00 Esteghlal - Zob Ahan  
 ISRAEL  Israel - Ligat HaAl
17:00 H. Ironi Kiryat - Ashdod  
18:30 Hapoel Hadera - H. Beer Sheva  
 ITALY2  Italy - Serie B
20:00 Livorno - Venezia  
 ITALY3  Italy - Serie C - Group A
13:30 Arezzo - Olbia  
13:30 Arzachena - Cuneo  
13:30 Carrarese - Pontedera  
13:30 Juventus-U23 - Lucchese  
13:30 Pro Patria - Albissola  
13:30 Pro Vercelli - Pisa  
13:30 Virtus Entella - Piacenza  
 ITALY5  Italy - Serie C - Group C
13:30 Catanzaro - Monopoli  
13:30 Rende - Virtus Francavi  
13:30 Siracusa - Rieti  
13:30 Trapani - Cavese  
13:30 Vibonese - Casertana  
13:30 Viterbese - Catania  
14:00 Juve Stabia - Reggina  
15:30 Potenza - Sicula Leonzio  
19:30 Paganese - Bisceglie  
 ITALY6  Italy - Primavera 1
09:00 Chievo-U19 - Juventus-U19  
09:00 Palermo-U19 - Roma-U19  
 JAMAICA  Jamaica - Premier League
20:30 Dunbeholden - Humble Lions  
20:30 Montego Bay - Cavalier  
20:30 Mount Pleasant - Harbour View  
20:30 Portmore Utd - Arnett Gardens  
 JAPAN2  Japan - J2 League
04:00 Kagoshima - Tokushima  
05:00 Fag. Okayama - Mito Hollyhock  
05:00 Gifu - Mont. Yamagata  
05:00 Kyoto Sanga - Albirex Niigata  
05:00 Machida Zelvia - Tokyo Verdy  
05:00 Omiya Ardija - Ventforet Kofu  
05:00 Tochigi SC - Zw. Kanazawa  
05:00 V-Varen Nagasak - Yokohama  
07:00 Ehime FC - JEF Utd  
07:00 FC Ryukyu - Av. Fukuoka  
07:00 Yamaguchi - Kashiwa Reysol  
 LUXEMBOURG  Luxembourg - National Division
15:00 Differdange - Dudelange  
15:00 Etzella Ettelbr - Niedercorn  
15:00 Fola Esch - Mondorf  
15:00 Hamm Benfica - UNA Strassen  
15:00 Hostert - Pétange  
15:00 Vict. Rosport - Racing  
 MALAYSIA  Malaysia - Super League
13:00 Pahang - Selangor  
 MEXICO2  Mexico - Primera Div. - Clausura
01:00 CF America - Lobos BUAP  
01:00 Monterrey - Puebla  
03:00 Necaxa - Tijuana  
03:00 Pachuca - Guadalajara  
18:00 Pumas UNAM - Leon  
 MEXICO4  Mexico - Liga de Ascenso - Clausura
01:00 Oaxaca - U. Guadalajara  
03:00 Tapachula - Dorados  
18:00 Potros UAEM - Atl. San Luis  
 MONTENEGRO  Montenegro - First League
12:00 Mladost - Buducnost  
 NETHERLANDS2  Netherlands - Eerste Divisie
13:30 Sparta - Go Ahead Eagles  
 NETHERLANDS5  Netherlands - Derde d. Zondag
13:00 Dongen - EVV  
13:00 HV & CV Quick - Oss '20  
13:00 Westlandia - JVC Cuijk  
13:30 HSC 21 - Quick 20  
13:30 OFC Oostzaan - HBS  
13:30 UNA - ADO 20  
13:30 VV TEC - VV Goes  
 NEWZEALAND  New Zealand - Premiership
01:00 Southern Utd - Wellington P.  
03:35 Waitakere Utd - Hawkes Bay Utd  
 PANAMA2  Panama - LPF - Clausura
00:00 Tauro - Independiente  
23:00 Santa Gema - Universitario  
 PARAGUAY  Paraguay - Primera Div. - Apertura
21:45 Libertad - Olimpia  
23:45 Dep. Santani - Sport. Luqueno  
 PERU  Peru - Primera Div. - Apertura
01:00 Sport Boys - Union Comercio  
18:30 Dep. Municipal - Alianza  
21:00 Sport. Cristal - Alianza Lima  
23:15 Real Garcilaso - U. San Martin  
 POLAND  Poland - Ekstraklasa
14:30 Miedz Legnica - Wisla Plock  
17:00 KS Cracovia - Jagiellonia  
 PORTUGAL2  Portugal - Segunda Liga
11:15 Benfica B - Cova da Piedade  
11:15 Farense - Pacos Ferreira  
15:00 Académico Viseu - Braga B  
15:00 Arouca - FC Porto B  
17:00 Guimarăes B - Varzim  
20:00 Estoril - Académica C.  
 ROMANIA  Romania - Liga 1
12:00 Dunarea C. - Dinamo Bucarest  
15:00 Botosani - Gaz Metan  
18:00 FCSB - Univ. Craiova  
 ROMANIA2  Romania - Liga 2
09:00 Pandurii Targu - Petrolul Ploi.  
 SCOTLAND  Scotland - Premiership
12:15 Hamilton - Rangers  
15:00 Celtic - Motherwell  
 SERBIA  Serbia - Super Liga
12:00 Cukaricki - Vozdovac  
13:00 RAD Belgrade - Dinamo Vranje  
 SLOVENIA  Slovenia - 1st SNL
12:30 Triglav - Aluminij  
14:30 Domzale - Rudar Velenje  
16:30 Krsko Posavje - Olim. Ljubljana  
 SOUTHAFRICA  South Africa - PSL
13:30 Black Leopards - Highlands Park  
13:30 Bloem Celtics - F. State Stars  
 SPAIN2  Spain - Segunda Division
00:00 Granada - Reus  
11:00 Sporting Gijon - Rayo Majad.  
15:00 Almeria - Cordoba  
17:00 Lugo - Elche  
17:00 Malaga - Deportivo  
19:00 Extremadura - Numancia  
 SPAIN3  Spain - Segunda B Gr. 1
11:00 Atletico M. B - SADCF Internaci  
11:00 Las Palmas B - Celta Vigo B  
11:00 San Seb. Reyes - CF Salmantino  
11:00 Unionistas de S - Navalcarnero  
15:45 Coruxo - Burgos  
16:00 Leonesa - Union Adarve  
16:00 Pontevedra - Fuenlabrada  
16:00 Rapido Bouzas - Ponferradina  
 SPAIN4  Spain - Segunda B Gr. 2
11:00 Real Oviedo B - Tudelano  
16:00 Izarra - UP Langreo  
16:00 SD Gernika - Gimnástica Torr  
17:00 Real Sociedad B - Real Union  
 SPAIN5  Spain - Segunda B Gr. 3
11:00 Atl. Baleares - Barcelona B  
11:00 Ebro - SD Ejea  
11:00 Espanyol B - Sabadell  
11:00 Levante B - Hercules  
15:30 Valencia B - Lleida  
16:00 Badalona - Olot  
16:00 Teruel - Alcoyano  
16:15 Ontinyent - Conquense  
17:00 UD Cornella - Castellón  
 SPAIN6  Spain - Segunda B Gr. 4
10:00 Don Benito - Melilla  
11:00 FC Jumilla - Recreativo  
11:00 Linense - Sanluqueno  
11:00 Marbella - CD Badajoz  
11:00 UCAM Murcia - Almería B  
16:00 Cartagena - Malaga B  
16:00 CF Talavera - Villanovense  
16:00 El Ejido - UD Ibiza  
16:00 San Fernando - Real Murcia  
 SPAIN7  Spain - Primera div. Women
10:30 EDF Logrono - Sevilla FC W  
10:30 Real Sociedad W - Madrid CFF W  
11:15 Sport. Huelva W - Rayo W  
12:00 Granadilla W - Málaga CF W  
12:00 Real Betis W - FC Barcelona W  
 SWITZERLAND  Switzerland - Super League
15:00 FC Thun - Grasshopper  
15:00 FC Zürich - Luzern  
15:00 Lugano - BSC Young Boys  
 SWITZERLAND2  Switzerland - Challenge League
15:00 Vaduz - Aarau  
 THAILAND  Thailand - Thai League 1
11:00 Muang Thong - Prachuap  
11:00 Sukhothai - Bangkok Utd  
12:00 Chiangrai Utd - Port FC  
 TUNISIA  Tunisia - Ligue Professionnelle 1
13:00 ES Tunis - ES Métlaoui  
13:00 Hammam-Lif - JS Kairouanaise  
13:00 Stade Gabésien - Stade Tunisien  
 TURKEY  Turkey - Super Lig
10:30 Ankaragucu - Erzurum BB  
13:00 Konyaspor - Kayserispor  
16:00 Basaksehir - Bursaspor  
16:00 Galatasaray - Akhisar Belediy  
 TURKEY2  Turkey - 1. Lig
10:30 Giresunspor - Altay  
10:30 Karabukspor - Elazigspor  
13:00 Denizlispor - Osmanlispor  
13:00 Gaziantep FK - Eskisehirspor  
 TURKEY3  Turkey - 2. Lig White Group
10:30 Kastamonuspor - Bodrumspor  
10:30 Keciorengucu - Ankara Demirspo  
10:30 Manisaspor - Amed Sportif  
10:30 Nigde Bld. - Sakaryaspor  
10:30 Samsunspor - Inegolspor  
10:30 Utas Usakspor - Gumushanespor  
 TURKEY4  Turkey - 2. Lig Red Group
10:00 Sanliurfaspor - Bugsasspor  
10:30 An. Selcukspor - Kirklarelispor  
10:30 Bandirmaspor - Etimesgut Bel.  
10:30 Darica G.Birlig - Sivas Belediye  
10:30 Pendikspor - Manisa BB  
10:30 Tarsus Idman Yu - Tuzlaspor  
10:30 Tokatspor - Kahramanmar.  
 TURKEY5  Turkey - 3. Lig Group 1
10:00 Artvin Hopaspor - Nevsehirspor  
10:00 Batman Petr. - Sile Yildizspor  
10:00 Erzin Bld. - Gebzespor  
10:00 Yomraspor - Erbaaspor  
10:30 Kocaeli Birlik. - Silivrispor  
10:30 Kozan Bld. - Tire 1922 Spor  
10:30 Nazilli - Karakopru  
 TURKEY6  Turkey - 3. Lig Group 2
10:00 Adiyamanspor - Ofspor  
10:00 Elaziz Bld. - Kizilcabölüksp.  
10:00 Van Büyüksehir - Altindag Bld.  
10:00 Yeni Orduspor - Pazarspor  
10:30 Çatalcaspor - Bergama Bld.  
10:30 Düzcespor - Alibeyköyspor  
10:30 Karsiyaka - Kirsehir Beled.  
10:30 Kemerspor 2003 - Erokspor  
 TURKEY7  Turkey - 3. Lig Group 3
10:00 Bayburt Özel - 24 Erzincanspor  
10:00 Cizrespor - Trabzon  
10:00 Diyarbekirspor - Bucaspor  
10:30 Ankara Adl. - Gölcükspor  
10:30 Bagcilarspor - Serik Beled.  
10:30 Çorum Beled. - Halide Edip A.  
10:30 Karacabey - Turgutluspor  
10:30 Kocaelispor - Payasspor  
10:30 Muglaspor - Fatsa Beled.  
 UKRAINE  Ukraine - Premier League
12:00 Arsenal Kiev - Desna  
15:00 Vorskla Poltava - Karpaty  
 UKRAINE3  Ukraine - U21 League
10:00 Shakhtar U21 - Olexandria U21  
11:00 Dynamo Kiev U21 - Zorya U21  
 VENEZUELA  Venezuela - Primera Div. - Apertura
19:00 Llan. Guanare - Atl. Venezuela  
20:00 La Guaira - Est. Caracas  
20:00 Trujillanos - Zulia  
21:00 Dep. Lara - Dep. Anzoategui  
22:00 Ac. Puerto C. - Caracas  
22:00 Zamora - Mineros Guayana  
 VIETNAM  Vietnam - V League
10:00 Da Nang - Viettel FC  
10:00 Nam Dinh - Saigon FC  
12:00 Ho Chi Minh - Hai Phong