ENGLAND  England - Premier League
12:30 Norwich City - Chelsea  
15:00 Brighton - Southampton  
15:00 Manchester Utd - Crystal Palace  
15:00 Sheffield Utd - Leicester City  
15:00 Watford - West Ham Utd  
15:00 Wolverhampton - Burnley  
17:30 Liverpool - Arsenal  
 ITALY  Italy - Serie A
17:00 Parma - Juventus  
19:45 Fiorentina - Napoli  
 SPAIN  Spain - La Liga
16:00 Osasuna - Eibar  
18:00 Real Madrid - Valladolid  
20:00 Celta Vigo - Valencia  
20:00 Getafe - Athletic Bilbao  
 FRANCE  France - Ligue 1
19:00 Amiens - Nantes  
19:00 Angers - Metz  
19:00 Brest - Reims  
19:00 Dijon - Bordeaux  
 GERMANY  Germany - Bundesliga
14:30 Düsseldorf - Leverkusen  
14:30 FC Augsburg - Union Berlin  
14:30 FSV Mainz - Moenchengladb.  
14:30 Hoffenheim - Werder Bremen  
14:30 Paderborn - Freiburg  
17:30 Schalke 04 - Bayern Munich  
 NETHERLANDS  Netherlands - Eredivisie
17:30 Willem II - FC Emmen  
18:45 Heracles Almelo - Vitesse Arnhem  
18:45 PSV Eindhoven - FC Groningen  
19:45 Heerenveen - FC Twente  
 PORTUGAL  Portugal - Primeira Liga
16:30 Santa Clara - Belenenses  
19:00 Benfica - FC Porto  
21:30 Boavista - Pacos Ferreira  
 ALBANIA  Albania - Super League
15:00 Skenderbeu - Flamurtari  
15:00 Vllaznia - KF Laci  
18:00 KF Tirana - Luftetari  
18:00 Teuta Durres - Bylis Ballsh  
 ALGERIA  Algeria - Ligue 1
21:00 ES Setif - Oran  
21:00 USM Bel Abbès - CA Bordj Bou A.  
 ARGENTINA  Argentina - Primera Division
01:00 Arsenal Sarandi - San Lorenzo  
17:15 Gimnasia - Defensa y J.  
19:30 Velez Sarsfield - Newells  
21:45 Rosario - Patronato  
00:00 Independiente - Colon  
 ARGENTINA2  Argentina - Primera Nacional Gr. A
17:05 Temperley - Nueva Chicago  
19:30 Atlanta - Atlético Mitre  
19:30 Barracas Cent. - Alvarado MdP  
19:30 Deportivo Morón - Guillermo Brown  
00:05 Independiente R - Ferro Carril Oe  
 ARGENTINA3  Argentina - Primera Nacional Gr. B
21:40 Gimnasia Jujuy - Chacarita Jun.  
 ARGENTINA6  Argentina - Primera B Metro - Apertura
19:30 Colegiales - Comunicaciones  
19:30 Flandria - Def. Unidos  
19:30 Sacachispas - Almirante Brown  
 ARMENIA  Armenia - Premier League
14:00 Lori FC - Artsakh FC  
16:30 Banants Erevan - Gandzasar  
 AUSTRALIA4  Australia - NPL Queensland
08:00 Peninsula Power - Gold Coast Utd  
08:00 Redlands Utd - Lions FC  
09:30 Eastern Suburbs - SWQ Thunder  
10:00 Magpies Crus. - Brisbane Str.  
10:00 Western Pride - Brisbane City  
 AUSTRALIA5  Australia - NPL Western
08:00 Cockburn City - Perth SC  
08:00 ECU Joondalup - Balcatta  
08:00 Perth G. Youth - Bayswater City  
08:00 Rockingham City - Inglewood Utd  
08:00 Sorrento - Armadale  
08:00 Stirling Lions - Floreat Athena  
 AUSTRALIA8  Australia - NPL Tasmania
05:30 Clarence Utd - Launceston  
05:30 Hobart Zebras - Glenorchy Kn.  
08:00 Olympia Warrior - Kingborough L.  
 AUSTRALIA9  Australia - Brisbane Premier League
08:00 Acacia Ridge - Grange Thistle  
09:00 Albany Creek - Toowong  
09:00 Bayside Utd - The Gap FC  
09:00 Caboolture FC - North Pine  
09:00 Uni. Queensland - Centenary Sto.  
 AUSTRIA  Austria - Bundesliga
16:00 Mattersburg - St. Poelten  
16:00 Rapid Wien - LASK Linz  
16:00 Wolfsberger AC - Altach  
 AUSTRIA2  Austria - 2. Liga
17:00 Dornbirn - Kapfenberger  
 AUSTRIA3  Austria - Regionalliga Mitte
16:00 Ried SV Amat - Wolfsberg  
16:00 Stadl-Paura - Kalsdorf  
 AUSTRIA4  Austria - Regionalliga Ost
16:30 SV Stripfing - Ebreichsdorf  
18:00 Leobendorf - Wiener Linien  
 AZERBAIDJAN  Azerbaidjan - Premier League
16:00 Sumgayit - Sabail  
 BELARUS  Belarus - Vysshaya Liga
14:00 FC Vitebsk - Neman Grodno  
18:45 Dinamo Brest - Energetik-BGU  
 BELGIUM  Belgium - First Division A
17:00 Charleroi - Club Brugge  
19:00 Cercle Brugge - Beveren  
19:00 Sint-Truiden - Zulte-Waregem  
19:30 Oostende - KV Mechelen  
 BOLIVIA2  Bolivia - Primera Div. - Clausura
20:00 Sport Boys - Royal Pari  
22:15 San Jose - Real Potosi  
00:30 Guabira - Destroyers  
 BOSNIA  Bosnia-Herzegovina - Premier Liga
16:00 Celik Zenica - Tuzla City  
16:00 Rad. Bijeljina - Mladost Doboj  
16:00 Sloboda Tuzla - Zvijezda  
17:00 FK Sarajevo - Velez Mostar  
19:00 Zrinjski Mostar - Borac Banja L.  
 BRAZIL  Brazil - Serie A
15:00 Atletico MG - Bahia  
21:00 Grêmio - Atletico PR  
 BRAZIL2  Brazil - Serie B
01:30 Cuiaba - Botafogo SP  
15:00 Parana - Criciuma  
20:30 Londrina - Sao Bento  
20:30 Oeste - Vila Nova  
20:30 Vitoria - Operário PR  
23:00 Figueirense - CRB  
23:00 Ponte Preta - Sport Recife  
 BRAZIL3  Brazil - Serie C - Gr. A
21:00 Ferroviário - Confianca  
21:00 Globo FC - ABC  
21:00 Nautico - Santa Cruz  
21:00 Sampaio Correa - Imperatriz  
21:00 Treze - Botafogo PB  
 BULGARIA  Bulgaria - First league
16:00 Botev Vratsa - OFK Etar  
18:30 Levski Sofia - Lok. Plovdiv  
 CANADA  Canada - Premier League
23:00 Pacific FC - Valour  
 CANADA2  Canada - CSL
22:00 Ukraine Utd - Serbian WE  
23:30 Hamilton City - CSC Mississauga  
00:00 Waterloo - Vorkuta  
 CHILE  Chile - Primera Division
17:30 Cobresal - Union La Calera  
20:00 Cobresal - Curicó Unido  
20:00 O'Higgins - Audax Italiano  
20:00 Palestino - Colo Colo  
22:30 Everton CD - Coquimbo Unido  
 CHILE2  Chile - Primera B
20:00 Magallanes - Nublense  
20:30 Melipilla - S. Morning  
22:30 Puerto Montt - Rangers  
00:00 La Serena - Barnechea  
 COLOMBIA2  Colombia - Primera A - Clausura
21:15 Deportivo Pasto - Unión Magdalena  
23:00 Atlético Junior - Once Caldas  
23:30 Cúcuta Deport. - La Equidad  
 COLOMBIA4  Colombia - Primera B - Clausura
21:00 Atlético - Orsomarso  
 CROATIA  Croatia - 1. HNL
18:00 Slaven Belupo - Varazdin  
20:00 Inter Zapresic - Lok. Zagreb  
 CROATIA2  Croatia - 2. HNL
16:00 HNK Orijent 191 - Dinamo Zagreb B  
16:30 Dugopolje - NK Croatia Zmij  
16:30 HNK Cibalia - NK Dubrava  
 CYPRUS  Cyprus - Division 1
17:00 Doxa Katokopia - Omonia Nicosia  
 CZECHREPUBLIC  Czech Republic - 1. Liga
16:00 Pribram - Jablonec  
16:00 Zlin - Karvina  
18:30 Slavia Prague - Bohemians  
 CZECHREPUBLIC2  Czech Republic - FNL
09:15 FK Pardubice - Sokolov  
09:15 FK Slavoj Vyseh - FK Dukla Praha  
16:00 SK Prostejov - Trinec  
 DENMARK2  Denmark - 1st Division
12:45 Næstved - Vendsyssel  
 DENMARK3  Denmark - 2. Division Gr. 1
12:45 FA 2000 - Slagelse  
13:00 Frem - HIK  
13:00 Helsingor - Vanlose  
14:00 B 93 - Avarta  
14:00 Bronshoj - Hillerod  
14:00 Skovshoved - Holbæk B&I  
 DENMARK4  Denmark - 2. Division Gr. 2
13:00 Aarhus Fremad - Sydvest  
13:00 Brabrand - Thisted FC  
13:00 Dalum IF - VSK Århus  
13:00 Jammerbugt - Næsby  
13:00 Middelfart - AB  
 ECUADOR  Ecuador - Liga Pro
01:15 Aucas - Olmedo  
21:00 Delfin - Dep. Cuenca  
23:15 Técnico Univ. - LDU de Quito  
 ELSALVADOR  El Salvador - Primera Div. - Apertura
22:00 Once Deportivo - CD El Vencedor  
22:30 Jocoro FC - Independiente F  
 ENGLAND2  England - Championship
12:30 Derby County - West Bromwich  
15:00 Barnsley - Luton Town  
15:00 Blackburn - Cardiff City  
15:00 Charlton - Brentford  
15:00 Fulham - Nottm Forest  
15:00 Huddersfield - Reading  
15:00 Hull City - Bristol City  
15:00 Middlesbrough - Millwall  
15:00 Preston - Sheffield Wed  
15:00 QP Rangers - Wigan Athletic  
15:00 Stoke City - Leeds Utd  
 ENGLAND3  England - League One
15:00 Bolton - Ipswich Town  
15:00 Bristol Rovers - Oxford Utd  
15:00 Coventry City - Gillingham  
15:00 Doncaster - Lincoln  
15:00 Fleetwood - Accrington  
15:00 Milton Keynes - Peterborough  
15:00 Rochdale - Blackpool  
15:00 Shrewsbury - Burton Albion  
15:00 Sunderland - Wimbledon  
15:00 Tranmere - Bury  
15:00 Wycombe - Southend Utd  
 ENGLAND4  England - League Two
15:00 Bradford - Forest Green  
15:00 Cambridge Utd - Oldham  
15:00 Carlisle Utd - Salford City  
15:00 Cheltenham - Swindon Town  
15:00 Colchester - Northampton  
15:00 Grimsby - Port Vale  
15:00 Leyton Orient - Crawley  
15:00 Macclesfield - Scunthorpe  
15:00 Mansfield - Stevenage  
15:00 Morecambe - Exeter  
15:00 Newport - Crewe Alexandra  
15:00 Plymouth - Walsall  
 ENGLAND5  England - National League
15:00 Bromley - Boreham Wood  
15:00 Chesterfield - Barrow  
15:00 Chorley FC - Hartlepool Utd  
15:00 Eastleigh - Dagenham & R.  
15:00 Ebbsfleet Utd - Notts County  
15:00 Halifax Town - AFC Fylde  
15:00 Harrogate - Stockport  
15:00 Sutton Utd - Dover Athletic  
15:00 Torquay United - Aldershot Town  
15:00 Woking FC - Solihull Moors  
15:00 Wrexham - Barnet  
15:00 Yeovil Town - Maidenhead Utd  
 ENGLAND6  England - National L. North
15:00 Altrincham - Darlington  
15:00 Bradford PA - Blyth Spartans  
15:00 Gateshead FC - Farsley Celtic  
15:00 Gloucester City - Boston Utd  
15:00 Guiseley - Alfreton Town  
15:00 Hereford Utd - Brackley Town  
15:00 Kidderminster - Chester  
15:00 Kings Lynn - Curzon  
15:00 Leamington - Kettering Town  
15:00 Southport - Telford Utd  
15:00 Spennymoor - York City  
 ENGLAND7  England - National L. South
15:00 Billericay - St Albans  
15:00 Chelmsford - Welling Utd  
15:00 Chippenham - Weymouth  
15:00 Concord R. - Maidstone Unite  
15:00 Dartford - Braintree Town  
15:00 Dorking W. - Hampton & Rich.  
15:00 Eastbourne - Dulwich H.  
15:00 Oxford City - Hemel Hemps.  
15:00 Slough Town - Bath City  
15:00 Tonbridge - Havant and Wate  
15:00 Wealdstone - Hungerford  
 ENGLAND8  England - Isthmian league
15:00 AFC Hornchurch - Kingstonian  
15:00 Corinthian-C. - Carshalton  
15:00 Haringey B. - Brightlingsea  
15:00 Leatherhead - Enfield Town  
15:00 Margate - Lewes  
15:00 Merstham - East Thurrock  
15:00 Potters Bar - Folkestone Inv.  
 ENGLAND9  England - Northern league
15:00 Bamber Bridge - Ashton Utd  
15:00 Basford Utd - Lancaster City  
15:00 Buxton - Whitby Town  
15:00 FC United - Scarborough A.  
15:00 Gainsborough - Warrington  
15:00 South Shields - Hyde Utd  
15:00 Stafford R. - Matlock Town  
 ENGLAND10  England - Southern Central
15:00 Banbury Utd - Kings Langley  
15:00 Barwell - Biggleswade  
15:00 Hednesford - Alvechurch  
15:00 Hitchin Town - Rushall Olympic  
15:00 Leiston - Tamworth  
15:00 Nuneaton - Needham M.  
15:00 Redditch Utd - Lowestoft  
15:00 Royston Town - Coalville Town  
15:00 St Ives Town - Stourbridge  
15:00 Stratford Town - Rushden & D.  
 ENGLAND11  England - Southern South
15:00 Chesham Utd - Truro City  
15:00 Farnborough - Merthyr  
15:00 Gosport B. - Hendon  
15:00 Metropolitan P. - Hartley Wintney  
15:00 Swindon S. - Salisbury FC  
15:00 Tiverton Town - Beaconsfield  
15:00 Weston - Poole Town  
15:00 Wimborne - Taunton  
 ENGLAND13  England - PL 2 Div. 2
14:00 Aston Villa U23 - Norwich U23  
 ESTONIA  Estonia - Meistriliiga
14:00 Nomme Kalju - Levadia Tallinn  
16:30 Narva Trans - Flora Tallinn  
 FINLAND  Finland - Veikkausliiga
11:00 Honka - HJK Helsinki  
15:00 KuPS - VPS  
 FINLAND2  Finland - Ykkonen
15:00 AC Kajaani - AC Oulu  
15:00 Ekenas - Turku PS  
15:00 FF Jaro - MyPa  
 FINLAND3  Finland - Kakkonen Group A
15:00 JIPPO - JaPS  
15:00 Viikingit - NJS  
16:30 Mikkelin Pallo. - Reipas  
 FINLAND5  Finland - Kakkonen Group C
15:00 SJK Akatemia - JS Hercules  
 FINLAND6  Finland - Kolmonen Ita-& Keski-S.
13:30 JPS - Riverball  
 FINLAND7  Finland - Kolmonen Kaakkois-S.
13:00 Edustus HaPK - STPS  
13:00 Ri-Pa - SiU  
 FINLAND8  Finland - Kolmonen Keski-P. & Va.
12:00 SIF - Narpes Kraft  
13:00 Kaskö IK - FC Kiisto  
14:00 VPV - KPV Akatemia  
 FINLAND9  Finland - Kolmonen Pohjois-Suomi
13:00 Moon - OTP  
14:30 AC Oulu Akatem. - PS Kemi B  
14:30 HauPa - Rovaniemi Utd  
 FINLAND11  Finland - Kolmonen Länsi-Suomi
13:00 TOVE - JyTy  
13:00 Wilpas - JIK  
13:30 Peimari Utd - SoVo  
14:00 FC Aland - RaiFu  
 FINLAND12  Finland - Kolmonen Uusimaa & H. 1
15:00 HIFK B - FC FINNKURD  
 FINLAND13  Finland - Kolmonen Uusimaa & H. 2
13:00 MPS/Atl. Malmi - CLE  
 FINLAND14  Finland - Kolmonen Uusimaa & H. 3
12:00 Futura - HyPS  
 FINLAND15  Finland - Naisten Liiga
12:00 IK Myran W - ONS Oulu W  
12:00 Ilves Tampere W - Aland Utd W  
12:00 Jyvaskyla PK W - Honka W  
12:00 KuPS W - TiPS Vantaa W  
12:00 TPS Turku W - HJK Helsinki W  
 FRANCE2  France - Ligue 2
14:00 Troyes - Lens  
 GEORGIA  Georgia - Erovnuli Liga
14:00 Chikhura - Lok. Tbilisi  
17:00 Dila Gori - Torpedo Kutaisi  
 GERMANY2  Germany - 2. Bundesliga
12:00 Bochum - Wehen Wiesbaden  
12:00 Hannover 96 - Greuther Fürth  
12:00 Regensburg - Bielefeld  
 GERMANY3  Germany - 3. Liga
13:00 Bayern Munich B - Chemnitzer  
13:00 Braunschweig - Würzburger K.  
13:00 Magdeburg - 1860 München  
13:00 Meppen - Carl Zeiss Jena  
13:00 Pr. Münster - KFC Uerdingen  
13:00 Sonnenhof - Viktoria Köln  
 GERMANY4  Germany - Regionalliga Nord
12:00 Wolfsburg B - Norderstedt  
13:00 St. Pauli B - Hannover B  
 GERMANY5  Germany - Regionalliga Nordost
12:30 Altglienicke - BFC Dynamo  
12:30 Bischofswerdaer - Viktoria Berlin  
12:30 Fuerstenwalde - Babelsberg  
12:30 Lichtenberg - Nordhausen  
 GERMANY6  Germany - Regionalliga West
13:00 Alemannia A. - Homberg  
13:00 Bergisch Gladb. - Oberhausen  
13:00 Lotte - Rödinghausen  
13:00 M'gladbach B - Lippstadt  
14:00 Düsseldorf B - Schalke 04 B  
 GERMANY7  Germany - Regionalliga Südwest
13:00 Aalen - Pirmasens  
13:00 Bahlinger SC - Homburg  
13:00 Bayern Alzenau - TSG Balingen  
13:00 FC Giessen - FSV Frankfurt  
13:00 Kickers Offenb. - Elversberg  
13:00 Saarbrücken - Astoria Walld.  
13:00 Ulm - TuS RW Koblenz  
 GERMANY8  Germany - Regionalliga Bayern
13:00 Aubstadt - FC Augsburg B  
13:00 Eichstätt - Illertissen  
13:00 Gr. Fürth B - Buchbach  
13:00 Schweinfurt - Aschaffenburg  
13:00 Türkgücü-Atasp. - FC Nürnberg B  
13:00 W. Burghausen - Memmingen  
16:00 Rain / Lech - Garching  
 GERMANY9  Germany - Oberliga Baden-W.
13:00 CfR Pforzheim - Göppinger SV  
13:00 SGV Freiberg - Freiburger FC  
13:00 Spfr Dorfmerkin - Bissingen  
13:00 TSV Ilshofen - SV Linx  
14:30 FC Rielasingen- - Reutlingen  
14:30 Nöttingen - FV Ravensburg  
14:30 Oberachern - Neckarsulmer  
17:00 Villingen - VfB Stuttgart A  
 GERMANY10  Germany - Oberliga Hamburg
13:00 Meiendorfer SV - TSV Sasel  
 GERMANY11  Germany - Oberliga Niederrhein
16:00 Monheim - TVD Velbert  
 GERMANY13  Germany - Oberliga NOFV Nord
12:00 Blau-W. Berlin - Neustrelitz  
13:00 Brandenburger - CFC Hertha  
13:00 SC Staaken - SV Victoria See  
13:00 Torgelower - MSV Pampow  
 GERMANY14  Germany - Oberliga NOFV Sud
12:00 VFC Plauen - Hohenstein-Er.  
13:00 FC Grimma - FC Oberlausitz  
13:00 Krieschow - 1. FC Merseburg  
14:00 VfL Halle - CZ Jena B  
 GERMANY15  Germany - Oberliga Hessen
13:00 Eintr. Stadtall - SV Steinbach192  
14:00 1. Hanauer FC - KSV Baunatal  
14:00 Rot-W. Hadamar - Vik. Griesheim  
14:00 SC Hessen Dreie - Hessen Kassel  
14:00 SV Neuhof - Barockstadt  
14:00 Türk Gücü F. - Eddersheim  
 GERMANY16  Germany - Oberliga Bremen
12:00 SV Werder III - Habenhaus  
13:00 Brinkumer SV - Leher TS  
14:00 Blumenthaler - Oberneuland  
15:00 Geestemünde - BTS Neustadt  
 GERMANY17  Germany - Oberliga Niedersachsen
15:00 Delmenhorst - Germania Egest.  
15:00 Gifhorn - Arm. Hannover  
 GERMANY18  Germany - Oberliga Schlieswig H.
12:30 W. Flensburg B - Inter Turkspor  
13:00 Eutin - SV Frisia  
13:00 Flensburg 08 - 1.FC Phönix Lüb  
13:00 Husumer SV - Eichede  
14:00 Oldenburger SV - VfB Lübeck B  
 GERMANY20  Germany - Oberliga Rheinland-P/S
13:00 Kaiserslaut. B - Wormatia Worms  
14:30 Engers - SV Gonsenheim  
14:30 Karbach - Eintracht Trier  
14:30 Pfeddersheim - R. Völklingen  
14:30 TuS Koblenz - A. Ludwigshafen  
 GERMANY21  Germany - Oberliga Bayern Nord
13:00 Seligenporten - Grossbardorf  
14:00 Vilzing - DJK Bamberg  
14:00 Würzburger FV - Abtswind  
15:00 ATSV Erlangen - Gebenbach  
15:00 Viktoria Kahl - Cham  
 GERMANY22  Germany - Oberliga Bayern Süd
13:00 Dachau - Hankofen-H.  
14:00 Donaustauf - Kirchanschöring  
14:30 Türkspor Augsb. - Pullach  
16:00 Nördlingen - Sch. Augsburg  
 GERMANY23  Germany - Frauen Bundesliga
12:00 Hoffenheim W - FC Köln  
 GREECE  Greece - Super League
17:00 Lamia - Panathinaikos  
18:00 PAOK Saloniki - Panetolikos  
19:30 Olympiakos - Asteras Tr.  
 GUATEMALA  Guatemala - Liga Nacional - Apertura
18:00 Siquinala - Comunicaciones  
22:00 Municipal - Deportivo Mixco  
 HONDURAS  Honduras - Liga Nacional - Apertura
22:00 Marathon - Real Espana  
22:30 Real de Minas - Platense  
23:00 Motagua - Vida  
 HUNGARY  Hungary - NB I
17:00 Diosgyor - Mezokovesd  
17:00 Honvéd - Debrecen  
17:00 Kaposvár - Zalaegerszegi  
17:00 Kisvarda - Újpest  
17:00 Paksi - Fehervar  
 ICELAND  Iceland - Urvalsdeild
17:00 IA Akranes - IBV  
 ICELAND2  Iceland - 1. Deild
17:00 Njardvik - Magni  
17:00 Thor Akureyri - Leiknir R.  
 INDONESIA  Indonesia - Liga 1
09:30 Persebaya Sur. - Persija Jakarta  
12:30 Madura Utd - PSIS Semarang  
12:30 Pusam. Borneo - Semen Padang  
14:30 Bali Utd - Arema  
 IRAN  Iran - Pro League
16:45 Shahin Bushehr - Sepahan  
 ISRAEL  Israel - Ligat HaAl
16:00 Maccabi Haifa - Hapoel Raanana  
17:00 Hapoel Hadera - Ashdod  
18:30 Sektzia Nes - M. Tel Aviv  
 ITALY2  Italy - Serie B
17:00 Crotone - Cosenza  
17:00 Salernitana - Pescara  
20:00 Ascoli - Trapani  
20:00 Cittadella - Spezia  
20:00 Venezia - Cremonese  
20:00 Virtus Entella - Livorno  
 ITALY3  Italy - Serie C - Group A
19:45 Pontedera - Carrarese  
 ITALY4  Italy - Serie C - Group B
19:45 Reggio Audace - FeralpiSalo  
 ITALY5  Italy - Serie C - Group C
19:45 Rieti - Ternana  
 JAPAN  Japan - J1 League
05:00 Sapporo - FC Tokyo  
10:00 Nagoya - Yokohama M.  
11:00 Júbilo Iwata - Cerezo Osaka  
11:00 Kaw. Frontale - Shimizu S-Pulse  
11:00 Sanf. Hiroshima - Oita Trinita  
11:00 Vegalta Sendai - Shonan Bellmare  
 JAPAN2  Japan - J2 League
10:00 JEF United - Ventforet Kofu  
10:00 Mito Hollyhock - Tokyo Verdy  
10:00 Yokohama FC - FC Kagoshima  
11:00 Albirex Niigata - Zwe. Kanazawa  
11:00 Kyoto Sanga - Avispa Fukuoka  
11:00 Mont. Yamagata - Tochigi  
11:00 Ren. Yamaguchi - V-V. Nagasaki  
11:00 Tokush. Vortis - Ryukyu  
 KAZAKHSTAN  Kazakhstan - Premier League
14:00 Ordabasy - Shak. Karagandy  
14:00 Tobol Kostanay - Atyrau  
 LATVIA  Latvia - Virsliga
17:00 FK Liepaja - Ventspils  
 LATVIA2  Latvia - 1. Liga
13:00 New Project - Smiltene  
14:00 Balvu - Riga / Staicele  
14:00 Rezekne - Auda  
15:00 JDFS Alberts - Tukums  
 LUXEMBOURG  Luxembourg - National Division
17:30 Pétange - FC Rodange  
 MALTA  Malta - Premier League
17:30 Tarxien - Mosta  
18:00 Gudja United FC - Hibernians  
19:30 Balzan - Sliema Wand.  
 MEXICO  Mexico - Liga MX - Apertura
01:00 Veracruz - Atl. San Luis  
03:00 Monarcas - Pumas UNAM  
03:00 Santos Laguna - Monterrey  
23:00 Queretaro - Club Leon  
 MEXICO3  Mexico - Liga Ascenso MX - Apertura
01:00 Mineros - Celaya  
02:08 Correcaminos - Loros de Colima  
23:00 Oaxaca - Tapachula  
 MOLDOVA  Moldova - Divizia Nationala
16:00 Milsami Orhei - Zimbru  
18:00 FC Sheriff - Sf. Gheorghe  
 MONTENEGRO  Montenegro - First League
16:00 Buducnost - Zeta  
16:00 FK Iskra - Rudar  
16:00 Grbalj - Petrovac  
16:00 Sutjeska - OFK Mladost Lje  
16:00 Titograd - FK Kom  
 NETHERLANDS3  Netherlands - Tweede Divisie
13:30 AFC - GVVV  
13:30 Jong Volendam - Maassluis  
13:30 Koninklijke HFC - HHC Hardenberg  
13:30 Scheveningen - Katwijk  
14:00 ASWH - Spakenburg  
14:00 IJsselmeervog. - Jong Sparta  
14:00 Kozakken Boys - SV TEC  
14:00 Rijnsburgse B. - De Treffers  
14:30 Quick Boys - Noordwijk  
 NETHERLANDS4  Netherlands - Derde d. Zaterdag
13:30 DVS Ermelo - SteDoCo  
13:30 Excelsior '31 - ODIN  
13:30 HSV Hoek - FC Lisse  
14:00 ONS Sneek - Ajax Am.  
14:00 Sparta Nijkerk - Barendrecht  
14:30 Harkemase Boys - VVOG  
17:00 DOVO - VV Goes  
17:00 Ter Leede - VVSB  
 NORTHERNIRELAND  Northern Ireland - Premiership
15:00 Ballymena Utd - Glentoran  
15:00 Carrick Rangers - Cliftonville  
15:00 Coleraine - Institute  
15:00 Crusaders - Larne  
15:00 Dungannon S. - Glenavon  
 NORWAY  Norway - Eliteserien
17:00 Rosenborg - Stabæk  
 NORWAY2  Norway - 1st Division
14:30 Sandnes Ulf - Aalesund FK  
 NORWAY3  Norway - Division 2 - Gr. 1
13:00 Vidar - Nardo  
15:00 Sola - Bryne  
15:00 Stjørdals-Blink - Byasen  
 NORWAY4  Norway - Division 2 - Gr. 2
15:00 Åsane - Sotra  
15:00 Baerum - Fram  
15:00 Elverum - Kjelsås  
15:00 Floroe - Mjølner  
 NORWAY5  Norway - Division 3 - Gr. 1
11:00 Molde B - Lorenskog  
12:00 Årvoll - Traeff  
13:00 Sunndal - Spjelkavik  
14:00 Eidsvold - Krakeroy  
15:00 Rommen - Nordstrand  
 NORWAY6  Norway - Division 3 - Gr. 2
12:00 Lokomotiv Oslo - Ullern  
15:00 Drobak/Frogn - Halsen  
15:00 Orn Horten - Frigg  
 NORWAY7  Norway - Division 3 - Gr. 3
12:00 Pors Grenland - Vardeneset  
14:00 Donn - Flint  
14:00 Flekkerøy - Viking B  
14:00 Madla - Vindbjart  
14:00 Staal Jørpeland - Storm  
 NORWAY8  Norway - Division 3 - Gr. 4
12:00 Fjøra - Stord  
13:00 Fana - Vestfossen  
14:00 Djerv - Lysekloster  
14:00 Fyllingsdalen - Bergen Nord  
15:00 Vard Haugesund - Valdres  
 NORWAY9  Norway - Division 3 - Gr. 5
13:00 Brumunddal - Kolstad  
15:00 Gjovik-Lyn - Tiller  
15:00 Nybergsund - Orkla  
15:00 Strindheim - Verdal  
 NORWAY10  Norway - Division 3 - Gr. 6
12:00 Junkeren - Harstad  
15:00 Finnsnes - Melbo IL  
15:00 Skjetten - Honefoss  
15:00 Tromsø B - Gjellerasen  
 NORWAY11  Norway - Toppserien Women
12:00 Klepp W - Kolbotn W  
13:00 Avaldsnes W - Røa W  
13:00 Trondheims-Ø. W - Fart W  
14:00 Stabæk W - Sandviken W  
 NORWAY12  Norway - 1. Division Women
12:00 Kaupanger - Hønefoss  
13:00 Byåsen - Linderud-Grei  
14:00 Nanset - Amazon Grimstad  
15:00 Medkila - Asane  
 PANAMA  Panama - LPF - Apertura
21:00 Universitario - Alianza  
00:00 Plaza Amador - Independiente  
 PARAGUAY2  Paraguay - Primera Div. - Clausura
21:00 Sol de America - Dep. Capiata  
23:30 Guarani - San Lorenzo  
 PERU2  Peru - Liga 1 - Clausura
02:00 FBC Melgar - Real Garcilaso  
21:15 Dep. Binacional - Ayacucho  
23:45 Sport Huancayo - Dep. Municipal  
 PERU3  Peru - Liga 2
19:00 Juan Aurich - Sport Loreto  
19:00 Santos FC - Cienciano  
 POLAND  Poland - Ekstraklasa
14:00 KS Cracovia - Arka Gdynia  
16:30 Lechia Gdansk - Slask Wroclaw  
19:00 Rakow Czest. - Lech Poznan  
 POLAND2  Poland - 1. Liga
13:30 Podbeskidzie - Grudziadz  
18:00 Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn  
18:45 Odra Opole - Radomiak Radom  
 POLAND3  Poland - 2. Liga
16:00 Stal Rzeszow - Elana Torun  
16:30 Garbarnia Kr. - Lech Poznan B  
 POLAND4  Poland - 3. Liga - Gr. 1
14:30 Pogon Grodzisk - Sokol Ostroda  
15:00 Olimpia Zambrow - RKS Radomsko  
16:00 Huragan Morag - Ursus Warszawa  
16:00 KS Wasilkow - Bron Radom  
16:00 Lechia Tomaszow - Polonia Warsch.  
16:00 S. Aleksandrow - Swit  
16:00 Znicz Biala P. - Concordia Elbla  
 POLAND5  Poland - 3. Liga - Gr. 2
14:00 Grom Nowy Staw - Gornik Konin  
14:00 Nielba Wagrowie - Baltyk Koszalin  
15:00 Kotwica Kolobr. - Mieszko Gniezno  
16:00 Polonia Sroda - Unia Janikowo  
16:00 Sokol Kleczew - Baltyk Gdynia  
17:00 Jarota Jarocin - Gward. Koszalin  
17:00 Kalisz - Starog. Gdanski  
 POLAND6  Poland - 3. Liga - Gr. 3
16:00 Gac Olawa - LZS Starowice D  
16:00 Gornik Zabrze B - Polonia Bytom  
16:00 Gwarek T. Gory - R. Zdzieszowice  
16:00 Miedz Legnica B - Stal Brzeg  
16:00 Piast Zmigrod - ROW Rybnik  
16:00 Rekord Bielsko - Pniowek Slaskie  
16:00 Sleza Wroclaw - Ruch Chorzow  
16:30 Kluczbork - Falubaz Zielona  
 POLAND7  Poland - 3. Liga - Gr. 4
12:00 Jutrzenka Giebu - Hutnik Kraków  
16:00 Avia Swidnik - Motor Lublin  
16:00 Chelmianka C. - Orleta Radzyn  
16:00 Podhale N. Targ - Stal Krasnik  
16:00 Sokol Sieniawa - Korona II Kielc  
16:00 Wis. Sandomierz - Wisloka Debica  
16:00 Wisla Pulawy - Siarka Tarnobr.  
16:00 Wolczanka - AMSPN Hetman Za  
 PORTUGAL2  Portugal - Segunda Liga
11:00 Académica C. - Chaves  
16:00 Feirense - Académico Viseu  
16:00 Sp. Covilha - Vilafranquense  
18:00 Penafiel - Cova da Piedade  
 ROMANIA  Romania - Liga 1
13:30 Ac. Clinceni - Sepsi OSK  
19:00 CFR Cluj - Botosani  
 RUSSIA  Russia - Premier League
12:00 FC Tambov - Dinamo Moscow  
14:30 Ufa - Zenit  
17:00 FC Krasnodar - Lokomotiv M.  
 SAUDIARABIA  Saudi Arabia - Professional League
16:50 Al Fateh - Al Shabab  
17:05 Al Faisaly - Al Feiha  
18:50 Al-Wehda - Al Ettifaq  
 SCOTLAND  Scotland - Premiership
15:00 Hamilton - Motherwell  
15:00 Hibernian - St Johnstone  
15:00 Kilmarnock - Aberdeen  
15:00 Ross County - Livingston  
 SCOTLAND2  Scotland - Championship
15:00 Alloa Athletic - Arbroath FC  
15:00 Ayr United - Queen of South  
15:00 Dundee FC - Inverness  
15:00 Dunfermline - Dundee Utd  
 SCOTLAND3  Scotland - League One
15:00 Clyde - Falkirk  
15:00 Dumbarton - Stranraer  
15:00 East Fife - Airdrieonians  
15:00 Peterhead - Forfar Athletic  
15:00 Raith Rovers - Montrose  
 SCOTLAND4  Scotland - League Two
15:00 Albion Rovers - Brechin City  
15:00 Cowdenbeath - Annan Athletic  
15:00 Queen's Park - Elgin City  
15:00 Stenhousemuir - Edinburgh City  
15:00 Stirling Albion - Cove Rangers  
 SERBIA  Serbia - Super Liga
16:00 Radnik - Partizan  
16:00 Red Star - Cukaricki  
19:00 Javor Ivanjica - Napredak  
19:00 Proleter - Vojvodina  
19:00 Rad Belgrade - Macva Sabac  
19:00 Vozdovac - Mladost Lucani  
 SLOVAKIA  Slovakia - Fortuna Liga
18:00 Michalovce - Sered  
18:00 Pohronie - Trencin  
18:00 Ruzomberok - Spartak Trnava  
 SLOVAKIA2  Slovakia - 2. Liga
09:30 SK Slovan Brati - Dubnica  
15:30 FC Kosice 2018 - Zilina B  
15:30 FK Puchov - Petrzalka  
18:00 Poprad - Komarno  
18:00 Skalica - Lipt. Mikulas  
 SLOVAKIA3  Slovakia - U19 League
10:00 FK Dukla Banska - Podbrezova U19  
10:00 Poprad U19 - Trencin U19  
 SLOVENIA  Slovenia - PrvaLiga
17:00 Domzale - Aluminij  
19:15 Olim. Ljubljana - NŠ Mura  
 SOUTHAFRICA  South Africa - PSL
14:00 Black Leopards - Highlands Park  
14:00 Golden Arrows - Chippa Utd  
17:00 Kaizer Chiefs - Supersport Utd  
 SOUTHKOREA  SouthKorea - K League 1
11:00 Jeonbuk - Seongnam FC  
11:00 Ulsan - Sangju Sangmu  
11:30 Daegu FC - Gangwon FC  
 SOUTHKOREA2  SouthKorea - K League 2
11:00 Bucheon FC - Jeonnam  
11:00 Seoul E-Land - Ansan Greeners  
 SOUTHKOREA3  SouthKorea - National League
09:00 Gyeongju KHNP - Gimhae City  
 SPAIN2  Spain - Segunda Division
17:00 Racing - Almeria  
17:00 Real Oviedo - Lugo  
18:00 Mirandés - Cadiz  
19:00 Alcorcon - Elche  
20:00 Malaga - Las Palmas  
 SPAIN3  Spain - Segunda B Gr. 1
17:45 CF Rayo Majadah - Sporting B  
18:00 Marino de Luanc - Atletico M. B  
19:30 Pontevedra - Coruxo  
 SPAIN4  Spain - Segunda B Gr. 2
17:00 SD Leioa - Guijuelo  
18:30 Barakaldo - Unionistas  
18:30 Real Sociedad B - Burgos  
19:00 Leonesa - Amorebieta  
19:30 CD Calahorra - Real Union  
 SPAIN5  Spain - Segunda B Gr. 3
18:00 Villarreal B - Levante B  
18:45 Prat - Hercules  
 SPAIN6  Spain - Segunda B Gr. 4
19:30 FC Sevilla B - Yeclano  
20:00 CP Villarrobled - Linense  
20:00 San Fernando - Recreativo  
 SWEDEN  Sweden - Allsvenskan
15:00 Sirius - Orebro  
 SWEDEN2  Sweden - Superettan
15:00 Syrianska - Vasteras  
 SWEDEN3  Sweden - Div 1 - Norra
13:00 Forward - Nyköpings BIS  
14:00 Gefle - Umea FC  
15:00 Carlstad Utd - Bodens BK  
15:00 Sollentuna - Karlslunds  
 SWEDEN4  Sweden - Div 1 - Södra
13:00 Lunds BK - Skovde  
13:00 Tvaakers - Utsiktens  
15:00 Atvidaberg - Eskilsminne  
15:00 Kristianstads - Lindome  
 SWEDEN5  Sweden - Div 2 - N Götaland
13:00 Grebbestads - Savedalens  
13:00 Stenungsunds - Uddevalla  
13:00 Torslanda - Tidaholm  
14:00 Vänersborgs IF - Nordvärmland  
 SWEDEN6  Sweden - Div 2 - N Svealand
13:00 IFK Mora FK - IFK Stocksund  
13:00 Karlbergs - Valbo FF  
14:00 Gamla Upsala - Täby FK  
14:00 Kungsängens - Enköpings SK  
14:00 Kvarnsvedens - Skiljebo  
14:00 Sundbybergs - FC Gute  
15:00 Lidingo FK - Hudiksvalls  
 SWEDEN7  Sweden - Div 2 - Norrland
12:00 Pitea IF - Ytterhogdals IK  
13:00 Friska Viljor F - Taftea IK  
13:00 IFK Lulea - Ostersund IFK  
13:00 Kramfors Allian - IFK Umeå  
13:00 Skelleftea - Sandviks IK  
13:00 Timra - Gottne IF  
 SWEDEN8  Sweden - Div 2 - S Svealand
13:00 Enskede - Huddinge  
13:00 FC Stockholm I. - Varmbols  
13:00 Motala - Haninge  
15:00 Aspudden-Tellus - Arameiska  
 SWEDEN9  Sweden - Div 2 - V Götaland
12:00 Onsala - Vinbergs IF  
12:30 Ullareds IK - Eslovs  
13:00 Assyriska BK - Qviding  
13:00 Prespa Birlik - Angelholm  
 SWEDEN10  Sweden - Div 2 - O Götaland
12:00 Nässjö FF - Husqvarna FF  
13:00 Almeboda/L. - Nosaby IF  
13:00 Karlskrona - IFÖ Bromölla  
14:00 Asarums - Råslätts SK  
14:00 Dalstorps - IFK Berga  
14:00 Österlen - Räppe GOIF  
 SWITZERLAND  Switzerland - Super League
18:00 BSC Young Boys - FC Zürich  
18:00 Neuchâtel Xamax - FC Basel  
 SWITZERLAND2  Switzerland - Challenge League
16:30 Wil - SC Kriens  
18:00 Lausanne - Aarau  
18:00 Schaffhausen - FC Stade LS Ouc  
 THAILAND  Thailand - Thai League 1
11:45 Buriram Utd - Sukhothai  
12:00 Trat FC - PTT Rayong FC  
13:00 Bangkok Utd - Port FC  
14:00 Prachuap - Pattaya Utd  
 TUNISIA  Tunisia - Ligue Professionnelle 1
16:30 JS Kairouan - AS Slimane  
16:30 US Tataouine - ES Tunis  
18:00 Club Africain - Stade Tunisien  
 TURKEY  Turkey - Super Lig
17:15 Ankaragucu - Kayserispor  
19:45 Alanyaspor - Kasimpasa  
19:45 Basaksehir - Fenerbahce  
 TURKEY2  Turkey - 1. Lig
14:30 Keciorengucu - Osmanlispor  
19:45 Altinordu - Fatih Karag.  
19:45 Balikesirspor - Erzurum BB  
 UKRAINE  Ukraine - Premier League
12:00 Kolos Kovalivka - Vorskla Poltava  
15:00 Olexandria - Desna  
17:30 Dynamo Kiev - Olimpik Donetsk  
 URUGUAY2  Uruguay - Primera Div. - Int. Gr. A
19:00 Boston River - Progreso  
19:00 CA River Plate - Peñarol  
 URUGUAY3  Uruguay - Primera Div. - Int. Gr. B
19:00 Plaza Colonia - Cerro Largo  
19:00 Racing Montev. - M. Wanderers  
 USA  USA - MLS
01:00 Orlando City - Atlanta United  
03:00 Portland - Seattle  
00:00 New York City - New York RB  
00:30 New England - Chicago Fire  
00:30 Philadelphia - DC United  
00:30 Toronto FC - Montreal Impact  
 USA2  USA - USL Championship
03:30 Phoenix Rising - Sacramento  
19:00 Ottawa Fury - Saint Louis FC  
20:00 Louisville City - North Carolina  
22:00 Hartford Ath. - Atlanta Utd B  
00:30 Tampa Bay - Memphis  
 USA3  USA - NWSL
00:00 North Carol. W - Seattle W  
00:30 Washington W - Orlando W  
 VENEZUELA2  Venezuela - Primera Div. - Clausura
21:00 LALA FC - Portuguesa  
21:00 Metropolitanos - Zulia  
22:00 Aragua - Monagas